محمود از فراه مقام نخست کانکور را گرفت
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۲    ۱۴۰۲/۶/۱۴ کد خبر: 173921 منبع: پرینت

اداره ملی امتحانات روز (دوشنبه، ۱۳ سنبله) نتایج آزمون کانکور سال ۱۴۰۲ را در مراسمی اعلام کرد.
این اداره اعلام کرد که محمود باشنده ولایت فراه از مکتب عروج فراه با به دست‌آوردن ۳۵۹.۱۶۱۱ نمره مقام نخست آزمون کانکور ۱۴۰۲ را گرفته و به دانشکده طب دانشگاه طبی کابل راه یافته.

عباس، باشنده کابل ۳۵۷.۴۷۵۹ نمره دوم، عبدالباعث، باشنده کابل با ۳۵۵.۷۹نمره سوم، شفیع الله، باشنده غزنی ۳۵۴ نمره چهارم و حشمت الله، باشنده کابل ۳۵۲.۷ نمره پنجم شدند.
همه این پنج دانش‌آموز برتر کانکور به دانشگاه‌ طب دانش‌گاه کابل راه یافته‌اند.

عبدالباقی حقانی، رییس اداره ملی امتحانات می‌گوید که در آزمون کانکور امسال ۸۴ هزار و ۲۳۴ تن اشتراک کرده بودند و از این میان ۴۴ هزار و ۳۳۶ به تحصیلات عالی، ۲۷۵۵ تن به تحصیلات نیمه عالی و ۳۱ هزار و۴۲۰ تن به دانش‌گاه‌های خصوصی راه یافته‌اند.
به گفته‌ی آقای حقانی، امتحان کانکور امسال در بخش‌های کانکور عمومی، مدرسه‌های دینی، فوق بکلوریا و عالیه و خامسه سویه برگزار شده بود.

محمد طه باشنده وردک در بخش عالیه عالمان دینی، سید عبدالله باشنده نیمروز، در بخش خالصه عالمان، سید طیب باشنده هرات دربخش مدرسه‌های دینی، لعل زرین از کنر در بخش فوق بکلوریا مقام نخست را گرفته‌اند.

عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست‌الوزرا در مراسم اعلام نتایج این آزمون می‌گوید که امسال در حدود ۲۰ هزار دانش‌آموز بیش‌تر در مقایسه با سال‌های گذشته در آزمون کانکور اشتراک کرده‌اند.
آقای حنفی از جوانان خواست تا در افغانستان بمانند و از زمینه تحصیل در کشور استفاده کنند.

نورالحق انور، رییس اداره امور در مراسم اعلام نتایج آزمون کانکور گفت که در چند دهه گذشته به دلیل عدم تخصص و تعهد در افغانستان مشکلات به میان آمده که برای امارت اسلامی جبران آن آسان نیست.
به گزارش طلوع، پیش از به قدرت رسیدن امارت اسلامی دو سال پی‌هم مقام‌نخست آزمون کانکور را دختران گرفته بود، اما امسال این امتحان بدون حضور آنان برگزار شد.

کد (5)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کانکور افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   حیف این استعداد ها که زیر سایه جهالت طالبانی مضمحل میشوند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است