حضور دختران در «نگارخانه بهزاد» هرات ممنوع شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۷    ۱۴۰۲/۶/۱۶ کد خبر: 173933 منبع: پرینت

مأموران امر به معروف و نهی از منکر طالبان در هرات یک مرکز هنری موسوم به «نگارخانه بهزاد» را مسدود کردند.
محمدابراهیم حبیبی، مسوول «نگارخانه بهزاد» به خبرنگاران گفت که طالبان به‌دلیل اشتراک «دو کودک دختر» در صنف آموزش خطاطی، این مرکز را بسته‌اند.
به‌گفته‌ی حبیبی، این دو دختر پیش خود او خوش‌نویسی می‌آموختند.
او می‌افزاید که «نگارخانه بهزاد» بزرگ‌ترین مرکز اکادمیک هنری در افغانستان است که سابقه‌ی چهل‌ساله دارد. به‌گفته‌ی حبیبی، این مرکز خدمات شایانی در عرصه‌ی هنر اسلامی ارایه‌ کرده است.
جلیل‌احمد توانا، مسوول انجمن خطاطان ولایت هرات نیز بستن «نگارخانه‌ بهزاد» را تأیید می‌کند. این مرکز روز (سه‌شنبه، ۱۴ سنبله) مسدود شده است.

محمدابراهیم حبیبی، مسوول «نگارخانه بهزاد» در ولایت هرات از بازگشایی این مرکز خبر داده است.
او پس‌ از چاشت روز (چهارشنبه، ۱۵ سنبله) به روزنامه اطلاعات روز گفت که «نگارخانه بهزاد» که دیروز توسط امر به معروف و نهی از منکر طالبان بسته شده بود، دوباره بازگشایی شده است.
حبیبی افزود که مسوولان طالبان تأکید کرده که دختران نباید در صنف‌های آموزشی «نگارخانه بهزاد» اشتراک و همچنین هنرجویان از نقاشی چهره‌ خودداری کنند.
پیشتر مسوول «نگارخانه بهزاد» به خبرنگاران گفته بود که طالبان به‌دلیل اشتراک «دو کودک دختر» در صنف آموزش خطاطی، این مرکز را بسته‌اند.
از این مرکز هنری پیش از تسلط طالبان برای برگزاری نمایشگاه‌های هنری مانند خطاطی، نقاشی و نمایشگاه‌های‌ عکاسی استفاده می‌شد.

کد (5)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حضور دختران
نگارخانه بهزاد
نظرات بینندگان:

>>>   میراث شوم "زن ستیزی" عرب هایی بربر جاهل!!!!
آتش خاوری

>>>   اداره معروف بی نیکر خودش نمیداند که معروف چیست و منکر چیست و چرا معروف را معروف میگویند و منکر را منکر و مرز بین این دو کجاست اما چون وزارت‌ است و بودجه دارد و پرسونل باید خودش را مصروف کند و کار بیافریند و از جمله کار هایش منع رفتن زنان به حمام و تنگ کردن ساحه حیات برای زنان و جلو گیری از سگ بازی و مرغ بازی و کوک بازی و امثالهم است.
گر ملا دین حق غلط آموخت
مقتدی از شرار گفت اش سوخت


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است