حمایت زنان در پاکستان از اعتصاب زنان در آلمان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۳    ۱۴۰۲/۶/۱۶ کد خبر: 173936 منبع: پرینت

گروهی از زنان معترض افغان در اسلام‌آباد هشدار دادند اگر سازمان ملل به «خواست انسانی» تمنا زریاب پریانی توجه نکند، دست به اعتصاب غذایی نامحدود خواهند زد.
تمنا با اعتصاب غذا در آلمان به‌دنبال شناسایی بین‌المللی «آپارتاید جنسیتی» در افغانستان است.
اعتصاب غذای تمنا پریانی در اعتراض به سیاست‌های طالبان علیه زنان افغانستان وارد ششمین روز شده است.

گروهی از فعالان حقوق‌بشر و جنبش‌های اعتراضی زنان افغانستان در پاکستان روز چهارشنبه با صدور قطعنامه‌ای از سازمان ملل خواستند که به خواست تمنا و دیگر «همرزمانش» که آنها هم اعتصاب غدا کرده‌اند، توجه کند.
به گزارش انترنشنال، این زنان گفته‌اند هر اتفاقی برای معترضان رخ دهد، جامعه جهانی، سازمان ملل، اتحادیه اروپا و تمام کشورهای جهان، از جمله امریکا و طالبان مسئول خواهند بود.
این زنان با طرح خواسته‌های خانم پریانی مبنی بر شناسایی بین‌المللی آپارتاید جنسیتی در افغانستان، حمایت‌شان را از حرکت اعتراضی او اعلام کرده و خواهان «هم‌صدایی و هم‌نوایی عدالت‌خواهان» با او شده‌اند.

این معترضان با اشاره به نقض گسترده حقوق بشر توسط طالبان در افغانستان، به خصوص اعمال محدودیت‌های شدید بر زنان افغان، خواهان قطع کمک‌های مالی به این گروه، توقف سفرهای مقام‌های آن،‌ آزادی بدون قید و شرط زندانیان سیاسی، فعالان حقوق بشر و خبرنگاران نیز شده‌اند.
این زنان همچنین از مردم افغانستان دعوت کرده که «به جای خاموشی مرگبار»، به خیابان سرازیر شوند و از داعیه زنان حمایت کنند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
زنان پاکستان
زنان آلمان
نظرات بینندگان:

>>>   زنده باد تمنا زریاب پریانی ، دختر با شهامت وطنم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است