پناهجوی افغان از یونان ۱۶ هزار یورو غرامت می گیرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۳    ۱۴۰۲/۶/۱۷ کد خبر: 173943 منبع: پرینت

دادگاهی در یونان به یک پناهجوی افغان که بیش از دو سال به اتهامی نادرست زندانی شده بود، حدود ۱۶ هزار یورو غرامت پرداخت.
به گزارش روزنامه بریتانیایی گاردین عاکف رسولی ۲۶ ساله در سپتامبر ۲۰۲۰ به اتهام «تسهیل ورود غیرقانونی افراد» دستگیر و زندانی شد.

یک دادگاه تجدید نظر سه نفره در جزیره لسبوس حکم داد که عاکف رسولی نه تنها که ناعادلانه زندانی شده است بلکه باید به خاطر رنجی که تحمل کرده، به او غرامت پرداخته شود.
او در دادگاه ابتدایی قبل از لغو محکومیت به ۵۰ سال زندان محکوم شده بود. اکنون او ۱۵۹۲۰ یورو غرامت دریافت خواهد کرد.
او روز سه‌شنبه در خارج از دادگاه در میتلین صحبت کرد و به خبرنگاران گفت: «در زندان به خاطر جنایتی که مرتکب نشده‌ام، رنج زیادی کشیدم... پول هرگز زمانی را که از من گرفته شده بازنمی‌گرداند، اما من از وکلای خود و بسیاری از افرادی که در سه سال گذشته در کنار من بوده‌اند سپاسگزارم.»

گروه‌های فعال مهاجرت پرونده آقای رسولی را نمونه‌ای از احکام سنگینی دانسته‌اند که پناهجویان پس از متهم شدن دروغین به قاچاق مهاجران غیرقانونی از طریق دریای اژه از ترکیه دریافت می‌کنند.
بر اساس آمار منتشر شده توسط روزنامه کاتیمرینی که حامی دولت یونان است، بیش از ۲۰ درصد از جمعیت زندانیان یونان یا به این جرم محکوم یا متهم شده‌اند.
مدافعان حقوق بشر به طور فزاینده‌ای نگرانی‌های مربوط به عدم محاکمه عادلانه در یونان را مطرح کرده‌اند و استدلال می‌کنند که متهمان زندانی اغلب بر اساس شواهد ضعیف، با سرعت سرسام‌آور و در غیاب مترجم محاکمه می‌شوند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجوی افغان
یونان غرامت
نظرات بینندگان:

>>>   بدون اسناد قانونی وارد شدن به یک کشور،خودش جرم است. سربازان سرحدی حق استفاده از سلاح را در مقابل کسانی که غیر قانونی وارد یک کشور میشوند،را دارند.
چنانچه چندی پیش یک تعداد اشخاص که میخواستند از یمن وارد عربستان سعودی شوند، همه شان را سربازان سرحدی به گلوله بستند و از بین بردند.

>>>   مگر طالبان پاکستانی که وارد افغانستان شده اند پاسپورت و ویزه دارند ؟؟؟

>>>   باز غریب گیر کردند ورنه یک اروپایی در مقابل این چنین حکم ناعادلانه ۱۵ میلیون غرامت میگیرند و ما بی واسطه ها باید به ۱۵ هزار خوش هم باشیم، "مولی کراسی" های جنایتکار!!!!
اولی!
خودت سعودی های که تنها به دو پا راه میروند و بویی از انسانیت نبرده اند برای برخورد انسانی مثال میدهی، اگر در گیر رفیق ام بیایی ازت بمزاح خواهد پرسید که مکتب را در کجا خواندی؟؟؟؟
آتش خاوری

>>>   چقدر ارزان وغرامت ناچیز وناچیز اگر این دوسال زندان را بدون سبب ودلیل یک المانی سپری میکرد دو ملیون یورو غرامت میخواست
ای افغان بیچاره از دست رهبران معامله گر ومزدور چقدر خوار وپریشان شدی دوسال زندان بدون دلیل و ومظلومانه وغرامت شانزده هزار یورو!!!؟افرین به این قضاوت امدریلیستی ومحکمه ای مجری قانون انسانیت!!!؟
محمد داودنصیب مقیم دبی

>>>   به نظر دهنده سوم!
من از واقعیت پشتیبانی میکنم.بدون در نظر داشت این که در کجا تولد شدم و در کجا مکتب را خواندم و در کجا زندگی میکنم.

>>>   اولی بی نام و نشان!
من نام و نشانم واضح نوشته شده.
دوم اینکه حالا مطمین شدم که نه تنها از مکتب چیزی نیاموختی بلکه از حقوق انسانی که ضرورت به مکتب خوانی ندارد هم بی خبری زیرا کشتار بی گناهانی که بدون سلاح به یک کشور دیگر میروند قتل عمدی نفس است. تو میگویی که:"من از واقعیت پشتیبانی میکنم" یعنی پشتیبان کشتار مظلومان هستی بدون شک نشنیدی که سعدی میگوید:" یا سخن دانسته گوای مرد عاقل، یا خموش"!!!!
آتش خاوری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است