تلاش برای تجاوز جنسی دو طالب بر یک دختر نوجوان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۶    ۱۴۰۲/۶/۲۱ کد خبر: 173971 منبع: پرینت

منابع مردمی در ولسوالی اشترلی ولایت دایکندی می‌گویند که دو عضو نظامی طالبان پس از آن‌که موفق نشدند بر یک دختر نوجوان ۱۴ ساله در این ولسوالی «تجاوز جنسی» کنند، او را لت‌وکوب کرده‌اند.
منابع که خواستند هویت‌شان فاش نشود، به روزنامه اطلاعات روز گفتند که این قضیه عصر روز پنج‌شنبه (۹ سنبله) در روستای «سرچکه قوچنغی»، از مربوطات مرکز ولسوالی اشترلی اتفاق افتاده است.
این منابع توضیح دادند که دو عضو طالبان سوار بر موترسایکل هنگامی که از روستای یادشده در حال عبور بوده‌اند، قصد داشته‌اند که بر یک دختر نوجوان که مشغول چوپانی بوده، با توسل به زور «تجاوز جنسی» کنند، اما با مقاومت این دختر مواجه شده‌اند.

طبق اظهارات منابع مردمی، این دختر نوجوان با سنگ به سر یکی از اعضای طالبان ضربه زده و از ساحه فرار کرده است، اما هر دو عضو طالبان به تعقیب او دویده و در نزدیکی خانه‌اش وی را مورد ضرب‌وشتم قرار داده‌اند.
به‌گفته‌ی منابع، پس از آن‌که ساکنان روستا از این موضوع آگاه شده‌اند، اعضای طالبان از ساحه فرار کرده‌اند.
یکی از منابع در تماس با روزنامه اطلاعات روز گفت که از حدود دو هفته به این طرف دست‌کم سه مورد آزارواذیت دختران نوجوان و جوان از سوی اعضای نظامی طالبان در مرکز اشترلی اتفاق افتاده است.
به‌گفته‌ی این منبع، یکی از این دختران وقتی که در محاصره‌ی اعضای طالبان قرار گرفته، قصد داشته است خود را از کوه به پایین بیندازد، اما طالبان ساحه را ترک کرده و او نیز از تصمیم خود منصرف شده است.

با این حال، منابع گفتند که ساکنان روستای «سرچکه قوچنغی» یک روز پس از ضرب‌وشتم دختر نوجوان ۱۴ ساله، به اداره‌ی ولسوالی رفته‌اند تا علت آن را جویا شوند، اما مسوولان محلی طالبان از دادن معلومات و معرفی افراد متهم خودداری کرده‌اند.
منابع افزودند که طالبان به مردم گفته‌اند که موضوع را بررسی می‌کنند.

ساکنان ولسوالی اشترلی دایکندی می‌گویند که این نخستین باری نیست که دختران جوان و نوجوان از سوی طالبان لت‌وکوب و یا تهدید می‌شوند. به‌گفته‌ی آن‌ها، طالبان چندین بار زنان و دختران را در «بازار شیخمیران»، مرکز اشترلی متوقف و به طرز لباس پوشیدن شان ایراد گرفته‌اند.
براساس معلومات منابع مردمی، حدود دو ماه قبل نیز طالبان با شلیک‌های هوایی در نزدیکی یکی از مراکز آموزش زبان انگلیسی در «لیسه ذکور شیخمیران»، دختران را تهدید کرده و مانع از حضورشان در این مرکز آموزشی شدند.

از سوی دیگر، منابع گفتند که نیروهای طالبان در ولسوالی اشترلی چندین بار به خانه‌ی ساکنان روستاهای این ولسوالی به هدف خواستگاری دختران جوان‌شان نیز رفته‌اند.
منابع افزودند که پس از این اقدام اعضای طالبان، شمار زیادی از مردم دختران شان را به ولایات دیگر فرستاده‌اند و یا هم اعضای خانواده به‌گونه‌ی جمعی اقدام به کوچیدن از محل زندگی‌شان کرده‌اند.
مسوولان محلی طالبان در دایکندی تا اکنون در پیوند به این ادعاها ابراز نظری نکرده‌اند.

در گذشته نیز اعضای طالبان در شماری از ولایات، از جمله سرپل و تخار به تجاوز جنسی متهم شده بودند. ادارات محلی طالبان در این ولایات از بازداشت افراد متهم خبر داده بودند، اما منابع مردمی می‌گویند که افراد متهم پس از مدت کوتاهی، دوباره از بند رها شده‌اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تجاوز جنسی
طالب دختر
نظرات بینندگان:

>>>   دیوانه درکارخودهوشیاراست.
طالب بخوبی میداند پیروان جهل وخرافات مارا به قدرت رسانیدند، دراضافه ترازدوسال ازماحفاظت کردندو دولت ماراستحکام بخشیدند، بخاطرحفظ ودوام این قدرت مدارس رابایدتوصیه بخشید و ازهرانچه سبب تنویرافکار احمقان ازجمله مکاتب میشود جلوگیری کرد. مکاتب دخترانه مسدود مطلق وپسرانه بنام اصلاح سازی باحذف مضامین مثبته ساینسی واوردن افسانه های جهل وخرافات بنام دروس دینی.به پیش بسوی جامعه فارغ ازعقل ودانش.
عاقل

>>>   میراث تجاوز هایی جنسی عرب های بربر (به نام کنیز) حالا به چرکستانی ها رسیده است.
آتش خاوری

>>>   طالب پیش از طالب شدن از آدم بودن تهی میشود و بعد طالب میشود .
هر که مکتب رفت آدم میشود
نور چشم خلق عالم میشود
هرکه طالب گشت قاتل میشود
هرچه شیطان خواست ، عامل میشود

>>>   تا که کون بز نخارد نان چوپان را نمیخورد

>>>   آقای حبیب الله یوسف زی
در مورد تلاش برای تجاوز جنسی دو طالب یک دختر نوجوان نظری دارید؟
البته چون در فقه طالب خروج بر حاکم و اگر فاسق هم باشد حرام است بنابراین آقای یوسف زی هیچ نظری ندارد

>>>   🤫 گفته شده بود برای شما که؛ با نام هویت افغان و افغانیت سر تان در گور شده و میشود،
قریب بود که یکبار دیگر بعد از حادثه اول کوه (چهل دختران)، حادثه دوم مشابه در دایکندی صورت بگیرد !؟

>>>   آفرین براین دختر چوپان
ای کاش غیرت وشرافت تو را ان مردنماهایی که بخاطرنان و چوکی پیش طالبان سرخم کردند داشتند. در افغانستان امروز مرد کم پیدا میشود واگر باشد از جنس مونث است!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است