ترکیه نشست رهبران افغان را در استانبول لغو کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۲    ۱۴۰۲/۶/۲۱ کد خبر: 173972 منبع: پرینت

دولت ترکیه نشست مقام‌های پیشین افغانستان با عنوان «نظام سیاسی کارآمد و صلح پایدار در افغانستان» را لغو کرد.
به گزارش تسنیم، دولت ترکیه نشست مقام‌های پیشین افغانستان و اپوزیسیون طالبان تحت عنوان «نظام سیاسی کارآمد و صلح پایدار در افغانستان» را به دلایل «امنیتی و سیاسی» لغو کرد.
قرار بود این نشست روز دوشنبه، 20 سنبله، در استانبول برگزار شود و درنظر بود عبدالرشید دوستم، محمد محقق، محمدیونس قانونی، شکریه بارکزی، صلاح‌الدین ربانی، فوزیه کوفی، رحمت‌الله نبیل، ضرار احمد مقبل و دیگر مقام‌های پیشین افغانستان در آن سخنرانی کنند.

به گفته منابع، دولت ترکیه در ابتدا با برگزاری این نشست موافقت کرده بود، اما در دقایق آخر، قبل از برگزاری این نشست اعلام کرد اجازه برگزاری این نشست را با حضور مقامات پیشین نمی‌دهد.
دولت ترکیه به طور رسمی در مورد لغو این نشست اظهار نظر نکرده است.

با وجود لغو نشست اصلی با حضور رهبران،‌ «حزب شهروندان افغانستان» که برنامه را سازماندهی کرده بود، یک نشست داخلی با حضور اعضای خود برگزار کرده است.
دولت ترکیه میزبان شمار زیادی از مقام‌های دولت پیشین افغانستان است. عبدالرشید دوستم و محمد محقق از کسانی هستند که پس از روی کار آمدن طالبان در این کشور ساکن شدند.
با این حال، ترکیه با طالبان روابط نسبتاً نزدیکی دارد و دیپلمات‌های آنها را در کنسولگری در استانبول و سفارت افغانستان در آنکارا پذیرفته است.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترکیه
رهبران افغان
نظرات بینندگان:

>>>   عطا صفوی
"جزای قروت آب گرم"
اگر دولت ترکیه دست به چنین اقدام تاریخی زده باشد که نشست این رهبران خود خوانده فراری را دردقیقه 90 لغو کرده باشد ، مه میگویم : الهی ؛ پدر ومادر اردوغان را با این موضعگیری دقیق وسنجیده اش ببخشا .آمین
من فکر میکنم اردوغان درطول حیات اش اولین کار خوبی را انجام داده است.
خداوند تحقیر تان کند ،که مردم این سرزمین را تحقیر ونابود نمودید.

>>>   Shekeb Arian
هر آن رهبر یکه شتر نامه شتر چاپ اوغانی تحمیلی غنی را گرفته باشد
هویت فروش ابنالوقت معامله گر و مال اندوز است
به دردی مردم نخوردند و نمی خورند

>>>   Reza Mohammadi
ّبا این زنذه گی نتگین تاچوقت دوام خواهید دادملک بیگانه ازخود هیچ وقت نمیََشود امو گفته خلیل زاد است بار بستره خود را بسته کنیید بیایید به وطن خود دیگر از شما انتظار هیچ کاری مردم ندارد یاخپ باشید ببانید مردم را به فکر خود باشند پول دارید زنده گی خوب دارید محتاج لقمه نانی نیستیدیا در آنجا یا جای دیگر ضمینه زندهگی برای تان مساعداست به زنده گی خود ادامه دهید.دیگر مردم شما را در قریه تان به صفت ملک قریه هم قبول نخواهد کرد

>>>   ترکیه در واقعیت نشست رهبرآن نه بلکه نشست دزدآن را لغو کرده است. من خو درین لست نام کسی را نمی بینم که حداقل برای یک ثانیه هم به مردم فکر کرده باشند. مگر همین ها نبودند که سر جوال را با دزدآن بزرگتر (زی ها) گرفته بودند؟؟؟؟
آتش خاوری

>>>   مهم نیست،
روزیکه ترکیه به وسیله انتحاریون طالب مورد حمله قرار بگیرد عقل اش سر جایش خواهد آمد.
مقاومت ادامه دارد .
تا خدا با ماست ، ترک و روس و چین و امریکا همه بیهوده است.

>>>   نشستی که با حضور محقق باشد
بهتر است لغو شود.

>>>   ترکیه فهمیده که تمام اینها لواطت کار و زناکار دزد و چپاولگر هستند از این .... چیزی ساخته نمی‌شود

>>>   خوب کاری کرده است به این مفت خواران نباید فرصت داده شود. چهار دهه به ملت خیانت کردند خوردند و عیاشی کردند و ... ایجاد فرصت دوباره به اینها ظلمی فاحش به ملت افغانستان است.

>>>   مردم افغانستان این حسن نیت دولت مردم و حکومت ترکیه را که در راس آن اردوغان است هیچگاه فراموش نمیکنند احسن بر چنین تدبیر اردوغان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است