بازداشت بیش از ۱۵۰ پناهجوی افغان در کراچی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۳    ۱۴۰۲/۶/۲۲ کد خبر: 173976 منبع: پرینت

رسانه‌های پاکستانی با اشاره به ادامه بازداشت پناهجویان افغانستان اعلام کردند بیش از ۱۵۰ پناهجوی دیگر در شهر «کراچی» این کشور بازداشت شده‌اند.
«منیره کاکر» وکیل و فعال حقوق بشر در پاکستان به رسانه‌ها گفته است ادامه روند بازداشت‌ها از جمله 150 پناهجوی دیگر افغان در کراچی نگران کننده است.
وی افزود برخی از افراد بازداشت شده افراد سالمند و کودک هستند که ممکن است چندین ماه در زندان بمانند.

کاکر اظهارداشت بسیاری از پناهجویان افغان که در بازداشت به سر می‌برند در اداره مهاجرت پاکستان ثبت نام کرده‌اند اما گزارش شده پلیس پس از بازداشت، کارت‌های مهاجرت را ضبط می‌کند و آنها فاقد مدرک قانونی می‌شوند.
این فعال حقوق بشر در شبکه اجتماعی ایکس نوشت بازداشت گروهی پناهجویان افغان در کراچی براساس مشخصات نژادی آنها صورت گرفته است».

این نخستین بار نیست که پلیس پاکستان پناهجویان افغان را در ایالت‌های مختلف این کشور به طور گروهی بازداشت می‌کند.
منابع محلی در اسلام‌آباد ماه گذشته اعلام کردند پلیس پاکستان بازرسی خانه‌به‌خانه برای بازداشت پناهجویان افغان را آغاز کرده است.

«هشت صبح» به نقل از شاهدان نوشته بود نیروهای پلیس پاکستان شب‌هنگام با بسیار برخورد خشن وارد آپارتمان‌هایی شدند که پناهجویان افغان در آن زندگی می‌کردند و ده‌ها نفر از مردان را بی‌آنکه بپرسند مدرک دارند یا خیر، بازداشت کردند.
پیش از این نیز گزارش‌هایی از بدرفتاری نیروهای امنیتی پاکستان و بازداشت پناهجویان افغان در این کشور گزارش شده است.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بازداشت پناهجویان
کراچی پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   حکومت پاکستان از مهاجرین به مثابه انگشت افگار استفاده میکنند در حالیکه طالبان این انگشت را از دست خود قطع کرده اند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است