حامی طالبان در پارلمان انگلیس استعفا داد
 
تاریخ انتشار:   ۰۰:۱۸    ۱۴۰۲/۶/۲۳ کد خبر: 173978 منبع: پرینت

توبایس الوود چهارشنبه اعلام کرد که از ریاست کمیته دفاعی پارلمان بریتانیا کنار می‌رود.
او پس از آن استعفا داد که در ماه سرطان به خاطر نشر ویدیویی در حمایت از عادی‌سازی روابط بریتانیا با طالبان شدیداً انتقاد شد و با برکناری از سمتش رو به رو بود.
آقای الوود، نماینده ارشد حزب محافظه‌کار بریتانیا، در ۲۶ سرطان ویدیویی از سفرش به افغانستان پخش کرد که در آن از طالبان برای «تامین امنیت گسترده، کاهش فساد و پایان تجارت تریاک» در افغانستان ستایش کرده بود.

او همچنین خواستار بازگشایی سفارت بریتانیا در کابل و همکاری با طالبان شد و به کنایه نوشت که «با فریاد زدن از راه دور حقوق زنان افغان تامین‌نمی‌شود.»
آقای الوود در متن استعفانامه‌اش نوشت که حمایت او از تعامل با طالبان به طور نادرستی مطرح شد و تاثیر منفی بر کمیته دفاعی پارلمان گذاشت. او قبلا به دنبال فشار افکار عمومی از اظهاراتش عذرخواهی کرده بود.

با این حال، چهار عضو کمیته دفاعی طرحی برای برکناری الوود از ریاست این کمیته مطرح کرده بودند و قرار بود امروز در مورد آن رای‌گیری شود. منابع به شبکه اسکای‌نیوز گفتند که او قبل از برگزاری رای اعتماد کمیته، از مقامش استعفا داد.
آقای الوود گفته است که او به رغم «حمایت اکثریت اعضای کمیته» از مقامش کنار می‌رود.
به گزارش انترنشنال، اظهارات او درباره طالبان انتقاد شدید نمایندگان محافظه‌کار پارلمان را نیز برانگیخته بود و احتمال این می‌رفت که آنها نیز از طرح برکناری وی از ریاست کمیته موافقت کنند.

طالبان در آن زمان از اظهارات آقای الوود استقبال کرده بودند. این باعث شد که کوین جونز، عضو کمیته امور دفاعی پارلمان بریتانیا بگوید که ویدیوی آقای الوود «ساده‌انگارانه و تبلیغات کلان برای طالبان است. اظهارات او دیدگاه‌های من و احتمالا اعضای دیگر این کمیته را بازتاب نمی‌دهد.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پارلمان انگلیس
حامی طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   حامیان طالبان در نهایت مجبور به عقب نشینی خواهند شد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است