پناهجویان در انگلیس آزمایش استخوان میدهند
 
تاریخ انتشار:   ۰۰:۳۰    ۱۴۰۲/۶/۲۳ کد خبر: 173982 منبع: پرینت

بر اساس یک طرح جدید در بریتانیا، پناهجویان نوجوان برای تثبیت سن اصلی شان، باید آزمایش استخوان را از سر بگذرانند.
به گزارش شفقنا، بر اساس تصمیم حکومت بریتانیا، اداره مهاجرت این کشور مهاجرانی را که خود را زیرسن معرفی می‌کنند تحت آزمایش استخوان قرار خواهد داد.
به گفته مقامات، در این آزمایش، عکسبرداری دندان‌ها، دست و بند دست‌ها، و ام آر آی زانو یا طوق شانه انجام می‌شود.

حکومت بریتانیا امیدوار است که با این آزمایش جلو تقلب مهاجرانی را بگیرد که می‌خواهند با ادعای زیرسن بودن، از حقوق خاص افراد زیرسن بهره ببرند.
رابرت ژانریک، وزیر امور مهاجرت گفت که با این آزمایش دوره جدیدی در مبارزه علیه مهاجرت غیرقانونی آغاز خواهد شد. قرار است طرح این آزمایش و یک رشته اقدامات دیگر در زمینه مهاجرت، این هفته در پارلمان بریتانیا بررسی گردد.

آزمایش استخوان برای تثبیت سن در چندین کشور اروپایی معمول است اما هم داکتران و هم سازمان‌های حمایت از مهاجران اعتبار کامل آن را رد می‌کنند. حتی کارشناسان طبی هم در مورد نتایج این آزمایش‌ها توافق نظر ندارند و معتقدند که رشد یا پختگی استخوان در کودکان، با درنظرداشت جنسیت یا نوع تغذیه آنان متفاوت است.
در فرانسه شورای دولت یا دیوان عالی این آزمایش را در سال ۲۰۱۹ تائید کرد اما به گفته این شورا «نتایح این آزمایش می‌تواند با درصدی اشتباه قابل توجه همراه باشد.» شورا با این حال گفت که قانون تضمین‌های اساسی برای جلوگیری از تصامیم نادرست را ارائه می‌کند.

بریتانیا تا کنون ترجیح می‌داد به جای آزمایش استخوان، سن افراد را در جریان مصاحبه‌های بسیار و جدید راست آزمایی کند. اما بر اساس آمار منتشر شده ۱۱۲۷۵ مورد اختلاف در مورد سن اصلی افراد مدعی زیر سن بودن بین سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۳ در این کشور بروز کرده است. حدود نیمی از این افراد یعنی ۵۵۵۱ تن بالاخره بزرگسال شناخته شدند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجویان انگلیس
آزمایش استخوان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است