یازدهم سپتامبر وملاقات بوش ها وبن لادن ها
۱۱سپتامبر۲۰۰۱ توجیهی برای جنگ بدون مرز آمریکا ارایه داد. رییس آی‌اس‌آی پاکستان از چهارم تا سیزدهم سپتامبر ۲۰۰۱ در یک سفر رسمی در واشنگتن بود 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۲۹    ۱۴۰۲/۶/۲۳ کد خبر: 173985 منبع: پرینت

یازدهم سپتامبر ۲۰۲۱ روزی که بطرز معما برانگیز آمریکا، اماج حملات تروریستی قرار گرفت و بازتاب آن که "جنگ جهانی علیه تروریسم" را در راستای بزرگترین اهداف ژیوپلیتکی و ژیواستراتژیکی به همراه داشت یکی از بزرگترین چرخشگاه تاریخی معاصر به شمار میرود. پیامد این حادثه منتج به لشکری و اشغال افغانستان توسط آمریکا و متحدان آن در افغانستان شد که لاجرم پس از دو دهه جنگ و خون آتش افغانستان را در کام پاکستان فرو برد و کشور را در اشغال پاکستان دراورد و مقدرات آنرا در چنگال سیاهترین نیروی تاریخ سپرد.

در این راستا نویسنده معتبر کانادایی بنام پروفسور میشل چسودوفسکی تحت عنوان "بن لادن ها و بوش ها" رمز و راز ملاقات برادر اسامه بن لادن با رییس جمهور پیشین آمریکا جورج واکر بوش را مورد تفسیر و پرسش قرار داده و خاطر نشان می سازد: (۱)* در ۱۱سپتامبر جورج هربرت واکر بوش با برادر اسامه شفیق بن لادن ملاقات نمود.
وی اظهار نمود، یک روز قبل از حملات ۱۱سپتامبر و همچنین در صبح روز ۱۱سپتامبر، پدر رییس جمهور آمریکا، جورج واکر بوش، با شفیق بن لادن برادر اسامه بن لادن، طراح اصلی تروریسم ملاقات نمود.
به گفته نویسنده این یک گزارش واقعی است که توسط واشنگتن پست، تحت عنوان "همکار سرمایه گذاران" تایید شده است. گروه کارلایل از جمله شفیق بن لادن، برادر اسامه و پدر رییس جمهور سابق جورج اچ دبلیو بوش (و مدیر سابق سیا) به تاریخ دهم و یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ در محیط مجلل هتل ریتز-کارلتون نیویورک ملاقات کردند.

در ۱۱سپتامبر ۲۰۰۱، خبر کنفرانس تجاری کارلایل در هتل ریتز-کارلتون در اینجا با حضور برادر اسامه بن لادن [شفیق بن لادن] بازتاب نیافت. رییس جمهور سابق بوش [ارشد]، یک سرمایه گذار همکار، روز قبل در کنفرانس با او بود.

پوشش رسانه ای گزارش، ۱۸ماه بعد در مارچ ۲۰۰۳ منتشر شد. هیچ پوشش رسانه ای از نشست شفیق بن لادن -جورج واکر بوش پدر در سپتامبر ۲۰۰۱ وجود نداشت. این رویداد شناخته شده بود، اما سردبیران رسانه های اصلی تصمیم گرفتند انرا ارایه نکنند.
به باور نویسنده چنین رویکرد پرسش برانگیز است که آیا رییس جمهور نباید به «نهاد های مجری قانون» دستور می داد که حداقل از پدرش در خصوص ملاقات با برادر تروریست اصلی اسامه بن لادن سؤال کنند؟
و یا اینکه چرا ملاقات جورج واکر بوش با برادر اسامه بن لادن شفیق مشمول قوانین عادی تحقیقات پولیس نبود؟
و یا اینکه آقای رییس جمهور پیشین آمریکا با برادر اسامه چه می کرد؟
و یا اینکه چرا این موضوع مورد گزارش رسانه های تحقیقی یا تحقیق کنگره ایالات متحده نبود؟

همچنین در جلسات ریتز کارلتون، فرانک کارلوچی، وزیر دفاع سابق، جیمز بیکر وزیر امور خارجه سابق و دیگر اعضای خانواده بن لادن که نام شان فاش نشد، حضور داشتند.
این کنفرانس توسط گروه کارلایل، یک شرکت سهام خصوصی که میلیاردها دلار از جمله در آن زمان، برخی از ثروت خانواده بن لادن را مدیریت می کرد، برگزار شد.
بلافاصله پس از حملات، زمانی که هیچ کس اجازه ورود یا خروج از ایالات متحده را نداشت، بسیاری از اعضای خانواده بن لادن در آمریکا به عربستان سعودی منتقل شدند.
این رخداد استانداردهای دوگانه در قانون مبارزه با تروریسم تروریسم استانداردهای دوگانه در پولیس و قانون و استانداردهای دوگانه در پوشش رسانه ای را در برداشت و در این مورد هیچ سوالی پرسیده نشد.
هیچ تحقیق یا بازجویی پولیس از برادر اسامه شفیق صورت نگرفت.
به طور معمول، طبق قوانین تعیین شده تحقیقات پولیس، باید هم شامل شفیق بن لادن و هم پدر رییس جمهور جورج هربرت واکر بوش می گردید و باید انها برای بازجویی پولیس بازداشت می شدند و به احتمال زیاد،شفیق بن لادن به عنوان مظنون احتمالی دستگیر می شد. ولی چنین چیزی اتفاق نیفتاد.
در سال ۲۰۰۳، خبر گزاری CBC گزارشی را ارایه کرد که به دقت بررسی شده بود و بر روابط خانواده بن لادن و بوش متمرکز بود.
از بازتاب رسانه ای اعضای خانواده بن لادن در ملاقات با پدر رییس جمهور ایالات متحده جلوگیری شد و سپس ۱۳ نفر از اعضای خانواده بن لادن از جمله شفیق در ۱۹سپتامبر ۲۰۰۱ با هواپیمای اجاره ای از ایالات متحده خارج شدند.

به گفته میشل چوسودوفسکی، «جنگ علیه تروریسم» ساختگی کاملی است و بر این توهم مبتنی است که یک مرد ماننداسامه بن لادن، دستگاه اطلاعاتی آمریکا را فریب داده است. "جنگ علیه تروریسم" یک جنگ فتح است. جهانی شدن آخرین راهپیمایی به سوی «نظم نوین جهانی» است که تحت سلطه وال استریت و مجتمع نظامی-صنعتی ایالات متحده قرار دارد.
۱۱سپتامبر۲۰۰۱ توجیهی برای جنگ بدون مرز ارایه می دهد. در این سناریو دستور کار واشنگتن شامل گسترش مرزهای امپراتوری آمریکا برای تسهیل کنترل کامل شرکت های ایالات متحده و در عین حال استقرار نهادهای دولت امنیت داخلی در داخل آمریکا است.

به گفته آگاهان سیاسی، در خصوص ترور فرمانده احمد شاه مسعود و یازدهم سپتامبر ارتباط و پیوند های گسست ناپذیر وجود دارد. در این مورد پروفسور میشل چسودوفسکی نویسنده معروف کانادایی در یک بررسی ویژه، این جریانات را به کنکاش گرفته بیان میدارد:(۲)*
چندین گزارش اطلاعاتی و رسانه ای از جمله FBI، اطلاعات هند و خبرگزاری فرانسه به نقش آی اس آی پاکستان در تامین مالی حملات ۱۱سپتامبر اشاره کرده اند. در اواخر سپتامبر ۲۰۰۱ اف بی ای در مصاحبه باخبر گزاری ABC در مصاحبه ای با خبرگزاری نیوز تایید کرد که رهبر حلقه ۱۱ سپتامبر محمد عطا، از "منابع ناشناس" در پاکستان تامین مالی شده است.

گزارش های FBI توسط خبرگزاری فرانسه و تایمز آو ایندیا به نقل از یک گزارش رسمی اطلاعاتی هند که به واشنگتن ارسال شده بود تأیید می شود. بر اساس این دو گزارش، پولی که برای تأمین مالی حملات ۱۱ سپتامبر استفاده شده است، «به دستور جنرال احمد رییس ISI به محمد عطا، هواپیما ربای WTC از پاکستان، توسط احمد عمر شیخ ارسال شده بود.
به نظر می‌رسد که این افشاگری‌های سال ۲۰۰۱ توسط FBI و اطلاعات هند با بیانیه اخیر جان پیستول، معاون رییس بخش مبارزه با تروریسم اف‌بی‌آی به کمیته امور دولتی سنا مورد تأیید قرار گرفت که به نقش پاکستان در تأمین مالی رخداد ۱۱ سپتامبر اشاره می‌کند.
به باور پروفسور میشل چسودوفسکی، دلایلی وجود دارد که باور کنیم که حادثه قتل فرمانده احمد شاه مسعود به تاریخ ۹ سپتامبر با رخداد ۱۱سپتامبر رویدادهای منفرد و نامرتبط نیستند.
بر اساس اظهارات و گزارش های رسمی، سازمان استخبارات پاکستان آی اس آی ظاهرا در هر دو رویداد دست داشته است.
هر دوی این رویدادها مستقیماً مقامات ارشد دولت بوش را درگیر می‌کنند.

باید اذعان داشت که رییس آی‌اس‌آی پاکستان از چهارم تا سیزدهم سپتامبر ۲۰۰۱ در یک سفر رسمی در واشنگتن بود.
در حالی که رسانه های ایالات متحده به نقش آی اس آی پاکستان در ترور احمد شاه مسعود اذعان می کنند، اما در مورد موضوع اساسی تر صحبت نمی کنند: چگونه رییس آی اس آی در یک سفر رسمی در واشنگتن بود و با مقامات دولت بوش در همین مورد ملاقات کرد. البته همان روزی که مسعود ترور شد؟
باید تصریح کرد که در جریان سفر خود به واشنگتن، رییس آی اس آی با کالین پاول، ریچارد آرمیتاژ و جرج تنت، رئیس سازمان سیا، دیدارهایی داشت.
صبح روز ۱۱ سپتامبر، رییس آی اس آی ژنرال احمد در حال صرف صبحانه با سناتور باب گراهام و نماینده پورتر گاس، در کاپیتول هیل،فلوریدا بود.

به باور پروفسور میشل چسودوفسکی، اگر مسعود ترور نمی شد، دولت بوش نمی توانست دست نشانده سیاسی خود حامد کرزی را در کابل مستقر کند.
مسعود به جای حامد کرزی (کارمند سابق شرکت نفت UNOCAL) رییس دولت پس از طالبان می شد که در پی بمباران های ایالات متحده در افغانستان تشکیل شد.
به عبارت دیگر، ترور رهبر ایتلاف شمال با اهداف سیاست خارجی ایالات متحده مطابقت داشت.
به باور نویسنده از اواخر دهه ۱۹۸۰، ایالات متحده با حمایت از طالبان و گروه حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار در برابر مسعود، سعی داشت مسعود را که به عنوان یک اصلاح طلب ناسیونالیست شناخته می شد، منحرف و تضعیف کند.
باحرمت بی پایان

عارف عرفان
لندن، سپتامبر۲۰۲۳
منابع:
۱-گلوبال ریسرچ مورخ سوم سپتامبر ۲۰۲۳
۲-گلوبال ریسرچ,مورخ هفتم سپتامبر ۲۰۲۳


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
۱۱سپتامبر
آمریکا پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   دنیا چند قفس است و انسانهای روی زمین محصور در این چند قفس.
قفس و قفس هایی در دست امریکا است و قفس و قفس هایی در دست اروپا و ناتو و همچنان در دستان روس و چین و در نهایت چند تا شیطان بزرگ.
رهیدن از این قعس ها کار آسان نیست چونگه با هزار تلاش وقتی از قفسی بیرون شدی زندانی قفسی دیگر میشوی و برای احتیاط از اینکه دینداران در روشنایی دین های خودشان داخل قفس های جنابان نشوند ترفند کرده اند وقفس های دینی هم ایجاد کرده اند که دینداران از هر قماشی که هستند با خاطر جمع در قفس دیانت خود محصور شوند و در نهایت این قفس های دینی هم در دستان همین شیاطین است.
به طور نمونه بنگرید به قفس های هفت گانه و هشتگانه احزاب افغانستان
بنگرید به جنبش های بهار عربی
بنگرید به عراق و دیگر ها
طالبان هم چدای از این بازی نیستند و در قفس حماقت خودشان محصور اند و در داخل قفس حکمران اند و قفس در مجموع در دستان شیطان.
گاه اگر انگشت چین یا روس یا ایران از بیرون لمس شان میکند اما این قفس داران در خارج قفس اند و اگر روزی دست پیدا کنند گله هایی از طالبان را در قفس های خود جابجا خواهند کرد ، هرچند ایران و پاکستان خود در قفس کلان شیطان های زمینی اسیر هستند.
رهیدن از قفس فقط یک راه دارد و آن بریدن طمع از دانه های داخل قفس است.
اگر بر شکم و زیر شکم ات مسلط باشی هیچگاهی در هیچ قفسی گیر نمیفتی و فقط در پناه رحمت الهی خواهی زیست.

>>>   انشاالله گروه تروریستی طالبان باذلت وخواری مثل امریکاییها ازکشور فرارخواهند کرد وپوزه بندی فولادی به کشورپاکستان خواهیم زد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است