طالبان ندا پروانی و شوهر و کودک‌اش بازداشت کردند
 
تاریخ انتشار:   ۲۳:۲۹    ۱۴۰۲/۶/۲۸ کد خبر: 174020 منبع: پرینت

طالبان ندا پروانی، عضو «جنبش خودجوش زنان معترض افغانستان» را از منطقه‌ی خیرخانه شهر کابل بازداشت کردند.
یکی از زنان معترض به روزنامه اطلاعات روز گفت که طالبان حوالی ساعت ۹:۰۰ پیش‌ از چاشت روز (سه‌شنبه، ۲۸ سنبله) ابتدا خانه‌ی خانم پروانی را بازرسی کرده و شوهرش را با خود برده‌اند. به‌گفته‌ی این زن، لحظات بعدتر هم طالبان خود پروانی را همراه با پسر چهارساله‌اش بازداشت کرده‌اند.

این منبع علاوه کرد روشن نیست که طالبان خانم پروانی، شوهر و کودک‌اش را به کجا انتقال داده‌اند.
منبع افزود که خانم پروانی از زنان معترض بود و اخیرا در صفحه رسانه‌ی اینترنتی «خراسان اینترنشنال» گویندگی می‌کرد.
طالبان پیش از این هم بارها زنان معترض را بازداشت و زندانی کرده‌اند.
زنان معترض هرازگاهی در مکان‌های سربسته تجمعات اعتراضی برگزار می‌کنند.
طالبان پس از حاکمیت خود بر افغانستان محدودیت‌های جدی بر حقوق زنان و دختران وضع کرده‌اند. در حال حاضر این قشر اجازه‌ی تحصیل و کار را ندارد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ندا پروانی
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   زن متعرض نی بلکه زن مروج ... این زنان مستقیم از امریکا و انگلیس تقویت میشود و به دین اسلام لانه وارد میکند چون این گروه جاهل را خوش ندارم ولی در برابر این قسم زنان بهترین کار میکند این جاسوسان دالر پرست بخاطر دالر از همه چیز خود تیر هستند

>>>   از طالب چه گله

>>>   اولی
این زنان جاسوس (به گفته خودت) خو حداقل جاغور آنرا دارند که بذعم خودت برای دالر از همه چیز خود تیر شوند!!!!! مگر بنازم جاغور و غیرت خودت را که برای نجات خاک ات از گیر ملاهایی وهابی چرکستانی از جان ات تیرشده نمیتوانی.
آتش خاوری

>>>   به سومی افغانستان چهل سال در دست اجنبی ها بود و حالا افغانستان ازاد مستقل ودر دست افغانهای قهرمان است در بیست سال از پس وپیش همه چیز تان تیر شدی خاص بخاطر قدرت نامشروع دزدی غارت و فحاشی ولی سپاهیان اسلام ارمانهای تمام تان را بلخصوص از رهبر .... تان را به خاک یکسان کرد این را به یاد داشته باش که این افغانستان است کولاب نیست

>>>   به سومی خودت تا که توانستی از هیچ راه دریغ نکردی حتا به .... رو بردی و کوشش کردی که هر کار نامشروع و خلاف دین اسلام باشد کنی و در بیست سال پسین کردی تا بتوانی به چور چپاول دزدی لندغری خود ادامه دهی ولی این را باید بدانی که کفار مانند کلوخ استنجا استعمال ات کرد و بی دین ساخت ات و رفت تو و همانند تو دیگر کدام ابروی ندارید افغانستان جای مسلمانان پاک است وبس

>>>   عجب بد بختی هستی تو که اسلام را از طالبان آدم کش یاد می گیری کسی که انسانیت نداشته باشد دیانت هم نمی تواتد داشته باشد.

>>>   اولی (چارمی و هم پنجمی) که نام و نشان هم نداری!!!!
منظورت از "در دست افغانهای قهرمان" همین پاچه کشال های چرکستان است یا که نام دیگر دال خوران افغان است؟؟؟؟؟
کار نامشروع و وطن فروشی کار آنانی است که هیچ استعدای ندارند من نوکر خود و نوکر استعداد ام هستم که کفار را به من محتاج ساخته است و این من نیستم که باید به دول آنها اتن بیندازم!!!! "چور چپاول دزدی لندغری خود ادامه دهی...." این چور چپاول خو کار همیشه گی جنوب بوده است و دوم اینکه کار کسانی است که از مفلسی و بی استعدادی به پول و ثروت دیگرآن چشم دوخته اند!!!!!
آتش خاوری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است