دزدی زنان شیعه توسط طالبان
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۲۲:۴۲    ۱۴۰۲/۶/۲۹ کد خبر: 174026 منبع: پرینت

یک عضو طالبان در ولسوالی اشترالی ولایت دایکندی، یک زن متأهل را با خود به ولایت هلمند «فرار» داده است.
این عضو طالبان «محمدزی» نام دارد و باشنده‌ی ولسوالی گیزاب ولایت ارزگان است. او در پاسگاه «میانه‌قول» طالبان در ولسوالی اشترلی موظف است.
به‌گفته‌ی منابع، محمدزی روز شنبه (۲۵ سنبله) یک زن شوهردار را از روستای «تالیج» ولسوالی اشترلی فرار داده و به ولایت هلمند برده است.
این زن یک کودک نیز دارد.

به‌تازگی سمیع‌الله، استاد دارالعلوم بامیان که از بستگان یکی از مسئولان طالبان است، نیز یک شاگرد دختر این مرکز آموزش‌های دینی را «فرار» داده است.
همچنین یک منبع در ولسوالی خاص ارزگان نیز می‌گوید که اخیرا یک عضو طالبان یک دختر هزاره و شیعه را از ولسوالی مالستان غزنی به «زور» آورده است.
دست‌کم دو مورد دیگر قبلا وجود داشت و دختران به‌ زور به نکاح اعضای طالبان درآورده شده‌اند.

این موارد در حالی گزارش می‌شود که طالبان در بلخ سال گذشته یک زوج که مرد آن هزاره و زن آن پشتون بود را بازداشت و زندانی کرده بودند.
طی ماه‌های اخیر گزارش شده بود که رجب، مرد این زوج در زندان طالبان مجبور شده که تغییر مذهب دهد.

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
زنان شیعه
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   بروید و بر سر قبر علی مزاری شیون کنید و از او بپرسید که چرا شما را فریب داد و بر ضد پرچمی ها شما را تحریک کرد ، از شما نوکران ایران ساخت ...شما در زمان پرچمی ها مثل یک طفل در شکم مادر راحت بودید ، اما شکم سیری لغت زد شما را ، بر ضد دولت پرچمی ها سلاح گرفتید و حزب وحدت راساختید ، شهر کابل را چور کردید، میگویند که خود کرده را نه درد است نه درمان. یک نکته را به خاطر داشته باشید که همین رهبران دزد وحدتی امروز در ترکیه با فامیل های شان عیش دارند ولی بهای سنگین انرا شهروند عادی هزاره ما میپردازند.

>>>   وقتیکی محقق خردوان به قدرت بود و مانند فرعون رفتار می‌کرد و زن و دختر هزاره را بدناش قاتل بلوجابگر تربیه کرد حال خود انها فراری میشود کسی دیگر فرار نمیدهد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است