پولیس پاکستان زنان و کودکان افغان را بازداشت می‌کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۰    ۱۴۰۲/۸/۲۲ کد خبر: 174333 منبع: پرینت

فعالان حقوق بشر اعلام کردند پولیس پاکستان با یورش شبانه به خانه‌های مردم شمار زیادی از زنان و کودکان پناهجوی افغان را در جنوب ایالت «سند» بازداشت کرده است. به گزارش تسنیم، «منیزه کاکر»، وکیل پناهجویان افغان در پاکستان در یک نشست خبری در کراچی گفت: پلیس این کشور در ایالت سند نیمه‌شب به خانه‌های مردم یورش می‌برد و خانواده‌های افغان از جمله زنان و کودکان را بازداشت می‌کند.

کاکر گفت: این بازداشت‌ها پس از تصمیم دولت پاکستان مبنی بر اخراج اجباری پنا‌هجویان «غیرقانونی» عمدتاً افغان صورت گرفته است.
وی افزود: آنها از زمان پایان مهلت تعیین شده، هر روز صدها شهروند افغان را بازداشت می‌کند و حتی از بازداشت کودکان و زنان نیز دریغ نمی‌کند.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، کاکر تصریح کرد: در این اواخر حتی افغان‌های که اسناد و مدارک اقامتی دارند، با تهدید بازداشت مواجه شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از پناه‌جویان افغان که از ترس اخراج قادر به بیرون رفتن نیستند، به‌شدت با کمبود غذا روبه‌رو هستند.

در همین حال، «حنا جیلانی»، رییس کمیسیون حقوق بشر پاکستان، از «رویکرد یکسان دولت برای همه» انتقاد کرده و خواستار ارزیابی مبتنی بر نیاز به‌ویژه افغان‌های در معرض تهدید شده است.
پیش از این نیز «داون نیوز» گزارش داده بود بیش از 80 درصد از افغان‌هایی که برای اخراج از پاکستان به مراکز ترانزیتی انتقال داده شده‌اند، دارای نوعی مدارک شناسایی معتبر هستند و بیشتر آن‌ها تمایلی به بازگشت داوطلبانه به کشور خود ندارند.

طالبان می‌گویند پس از پایان مهلت تعیین شده از سوی دولت پاکستان مبنی بر اخراج پناهجویان از این کشور، تاکنون بیش از 360 هزار افغان به طور اجباری و یا داوطلبانه به کشورشان بازگردانده شده‌اند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پولیس پاکستان
کودکان افغان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است