فعالیت محیط‌ زیستی را سیاسی نکنیم
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۴    ۱۴۰۲/۸/۲۳ کد خبر: 174338 منبع: پرینت

حافظ عزیزالرحمن، رییس اداره ملی حفاظت محیط‌زیست در نشستی خواستار از سرگیری پروژه‌های بین‌المللی در بخش محیط‌زیست در افغانستان شد.
رییس اداره ملی حفاظت محیط‌زیست در برنامه ارتقای ظرفیت کارمندان ولایتی این اداره ‌گفت است که فعالیت‌های محیطزیستی در افغانستان نباید سیاسی شوند.
به گزارش طلوع، حافظ عزیزالرحمن در این برنامه گفت: «موضوعات محیطزیستی سرحد ندارد. امروز که افغانستان در این مشکلات درگیر است که باعث خشک‌سالی و باران‌های موسومی و سیلاب‌ها شده است، تنها در جغرافیای افغانستان نخواهد ماند.»
رییس اداره ملی حفاظت محیطزیست ‌افزوده که اداره محیطزیست طرحی را به هدف مدیریت فاضلاب در شهر کابل ایجاد کرده است که بربنیاد آن، تصفیه‌خانه‌های معیاری در کابل ایجاد خواهد شد.
حافظ عزیزالرحمن افزود: «قسمی تصفیه‌خانه‌های معیاری ساخته شود که تمام فاضلاب کابل به شکل درست مدیریت شود که اکنون بالای طرح آن کار می‌شود.»

درهمین حال، شرکت‌کننده‌های این برنامه گفته‌اند که با استفاده از برنامه ارتقای ظرفیت می‌توانند آگاهی‌های لازم را برای شهروندان کشور در ولایت‌ها برسانند.
فیروز محمدزی، رییس حفاظت محیطزیست ننگرهار گفت: «برای کارمندان و رییس‌ها آموزش می‌دهند تا ما بتوانیم به مردم عرضه خدمات کنیم و درباره توزیع جواز آسانی به میان آوریم.»
محمد محفوظ کوهستانی، رییس حفاظت محیطزیست پنجشیر می‌گوید: «تمام فعالیت‌های که در پنجشیر است، ما برای‌شان جواز محیط زیستی می‌دهیم که مطابق معیارهای محیط زیستی فعالیت کنند.»
پیش از این هم اداره ملی محیطزیست در روز جهانی حفاظت از محیط زیست گفته بود که کار بیش از ۳۲ پروژه خرد و بزرگ به ارزش ۸۲۴ میلیون دالر در کشور متوقف است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
محیط زیست
طالبان سیاسی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است