حملات به پناهجویان در آلمان افزایش یافته است
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۰۹    ۱۴۰۲/۸/۲۴ کد خبر: 174340 منبع: پرینت

در آلمان میزان حملات به پناهجویان و پناهندگان و اقامتگاه‌های شان در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است. از نظر حزب چپ دلیل این افزایش بحثی است که در حال حاضر در آلمان راجع به پناهجویان جریان دارد.
به گزارش شفقنا، براساس پاسخ حکومت آلمان فدرال به سوال جناح حزب چپ در پارلمان این کشور، در ۹ ماه نخست سال روان میزان حملات انجام شده بر پناهجویان و اقامتگاه‌های آن‌ها در مقایسه با تمام سال گذشته بیشتر بوده است.

به نقل از دویچه وله، براساس این معلومات، در ۹ ماه نخست سال روان ۱۵۱۵ حمله بر پناهجویان و مهاجران و اقامتگاه‌های شان ثبت شده است. در حالی که در سال ۲۰۲۲ این گونه حملات به ۱۳۷۱ مورد می‌رسید.
بنا به ارقامی که به دست خبرگزاری آلمان «دی پی ای» رسیده است، در ربع سوم سال روان اقامتگاه‌های پناهجویان مجموعا ۳۰ بار محل ارتکاب جرم و یا هدف حمله با انگیزه‌های سیاسی بوده است.

براین اساس، سه مورد از مجموع این موارد جرایم خشونت‌بار بوده است. پولیس می‌گوید که در ۲۳ مورد از این حملات، عوامل راستگرا مسئول بوده اند.
در مجموع ۴۱۷ عمل جرمی با انگیزه سیاسی و در بیرون از اقامتگاه‌ها رخ داده اند و هدف شان پناهجویان یا پناهندگان به رسمیت شناخته بوده اند. پولیس می‌گوید که ۳۷۵ مورد از آن توسط راستگرایان انجام شده است.

بنا به پاسخ حکومت آلمان فدرال به سوال جناح چپ، ۱۹ مورد را می‌توان در بخش «ایدیولوژی خارجی» دسته بندی کرد و دو جرم دیگر با انگیزه‌های چپگرایانه انجام شده اند.
انگیزه و دلایل برخی از این حملات تا به حال مشخص نشده است. در مجموعا در ۵۵ مورد از خشونت استفاده شده است.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حملات پناهجویان
در آلمان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است