طالبان کمک‌ها را از گرسنگان می‌دزدند
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۴۹    ۱۴۰۲/۸/۲۴ کد خبر: 174346 منبع: پرینت

کمیته‌ی روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا گزارش بازرس ویژه برای بازسازی افغانستان (سیگار) از نظارت از کمک‌های امریکا به افغانستان پس از حاکمیت طالبان را شنیده است.
جان سپکو، سربازرس سیگار گفته است که بررسی این اداره نشان می‌دهد که طالبان مقدار قابل توجهی از کمک‌های ایالات متحده را منحرف می‌کنند یا از آن بهره می‌برند.

به‌گفته‌ی سپکو، سیگار تا به امروز با ۳۹ نفری که در کمک‌رسانی نقش داشته‌اند، از جمله مقام‌های سازمان ملل متحد و شرکای محلی و بین‌المللی امریکا مصاحبه کرده است. او اضافه کرده است که از این میان، تقریبا همگی تجارب دست اول در مورد انحراف یا مداخله‌ی طالبان در کمک‌های ایالات متحده را بازگو کرده‌اند.
سربازرس سیگار اضافه کرده است که یک سروی از سازمان‌های غیردولتی افغانستان در هفت ولایت نیز طیفی از مداخله در کمک‌های ایالات متحده، از جمله اخاذی را نشان داده است.

سپکو گفته است که در یک پرسش‌نامه‌ی جداگانه از سازمان‌های غیردولتی افغانستان، ۳۷ نفر از ۵۸ پاسخ‌دهنده گزارش دادند که در مجموع ۱۰.۱ میلیون دالر از کمک‌های امریکا بین آگست ۲۰۲۱ تا می ۲۰۲۳ به‌عنوان مالیات و تعرفه به دولت طالبان پرداخت شده است.
او اضافه کرده است که سیگار روی هم رفته دریافته است که مقام‌های طالبان متواتر نهادهای همکار ایالات متحده را برای استخدام متحدان خود تحت فشار قرار می‌دهند یا اصرار می‌کنند که شرکای ایالات متحده با شرکت‌های وابسته به طالبان قرارداد ببندند.

کد (7)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
کمک‌ها گرسنگان
نظرات بینندگان:

>>>   اری طالبان کمک هارااز گرسنگان میدزدند ومیفرمایند(هرکس روزی خودرامیخورد) یعنی انچه ازحق غریبان دزدیدم درحقیقت روزی خودم بودکه ازنزدشان گرفتم.برای هررذالت شان یک چرندیات عربی تیارواماده دارند.
عاقل

>>>   کمکها بایدتحت نظارت سازمانهای بین المللی وادرات باکارمندان خارجی به دست مردم برسد درغیراینصورت هیچ اطمینان به وعده های گروه .... طالبان نیس واین طایفه ...وگرگ صفتی شان ازراهزنان سرگردنه بیشتراست ....


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است