احتمال عملیات ارتش پاکستان در خاک افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۱۹    ۱۴۰۲/۸/۲۵ کد خبر: 174349 منبع: پرینت

یک نشریه نزدیک به ارتش پاکستان گزارش داد این کشور گزینه عملیات نظامی در خاک افغانستان برای مقابله با «تی‌تی‌پی» را بررسی می‌کند.
اکسپرس تریبون در گزارشی نوشت مقامات پاکستانی بر این باورند که با وجود تنش‌ها با افغانستان، اسلام‌آباد می‌تواند موضوع تحریک طالبان پاکستان(تی‌تی‌پی) را حل کند.

بر اساس این گزارش، مقام مربوطه که نامش فاش نشده است، در پاسخ به پرسشی در مورد گزینه‌های احتمالی پاکستان برای مقابله با «پناه دادن طالبان افغان به تی‌تی‌پی» تصریح کرد: ما این توانایی برای مقابله با این مشکل را داریم.
گزارش می‌افزاید این مقام به طور دقیق گزینه‌های احتمالی را فاش نکرد، اما در ادامه تأکید کرد حتی حکومت طالبان نیز «توانایی ما را می‌داند».

این نشریه نزدیک به ارتش پاکستان اضافه کرد: اشاره این مقام به توانایی نشان می‌دهد پاکستان ممکن است در حال بررسی حملات احتمالی فرامرزی باشد. در ماه مارس سال گذشته نیز پاکستان حملات مرزی محدودی را با هدف قرار دادن پناهگاه‌های تحریک طالبان پاکستان انجام داد، اما هرگز ارتش به طور عمومی انجام حملات را تأیید نکرد.

تاکنون دولت پاکستان و یا حکومت طالبان واکنشی به این خبر نداشته‌اند.
دولت پاکستان همواره طالبان افغانستان را متهم به پناه‌دادن تی‌تی‌پی در خاک افغانستان متهم کرده و مدعی است که تحریک طالبان پاکستان حملاتش را از افغانستان طرح‌ریزی می‌کند.
این در حالی است که هیئت حاکمه افغانستان همواره این اتهامات را رد کرده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عملیات نظامی
ارتش
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است