اخراج یا بازگشت ۴۵۰ هزار مهاجر از ایران؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۶    ۱۴۰۲/۸/۲۸ کد خبر: 174356 منبع: پرینت

مسوول مدیریت اتباع غیرمجاز سازمان ملی مهاجرت ایران گفت: تاکنون ۴۵۰ هزار نفر از افراد فاقد مدارک هویتی و قانونی از ایران به‌صورت داوطلبانه به افغانستان بازگشته‌اند.
به گزارش تسنیم، «جواد خانی»، مسوول مدیریت اتباع غیرمجاز سازمان ملی مهاجرت در حاشیه همایش سراسری مدیران‌کل اتباع سراسر ایران اظهار داشت: کار بازگرداندن اتباع غیرمجاز از ماه اسد امسال آغاز شده است و تاکنون 450 هزار نفر از افراد فاقد مدارک هویتی و قانونی از ایران داوطلبانه به کشورشان بازگشته‌اند.
وی افزود: افراد بازگشته به افغانستان به‌صورت غیرمجاز وارد ایران شده بودند که در یک اقدام آمایشی در سطح هشت استان دارای بیشترین مهاجر، کار بازگردانی آنان نیز آغاز شد.

این مقام مسوول سازمان ملی مهاجرت افزود استان‌هایی که بیشترین اتباع را در خود جای داده‌اند به‌ترتیب تهران، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، قم، کرمان، یزد، فارس، البرز است که 92 درصد اتباع را در خود جای داده‌اند و پیش‌بینی می‌شود حدود چهار میلیون نفر اتباع مجاز داشته باشیم.
خانی بیان کرد: تاکنون یک‌میلیون کارت هوشمند هویتی برای اتباع صادر شده است، کار بین استان‌ها تقسیم شده و به‌سرعت ساماندهی اتباع در دست اجرااست.

مسوول مدیریت اتباع غیرمجاز سازمان ملی مهاجرت همچنین گفت: یکی از اقدامات در دست پیگیری برای مقابله با ورود مهاجران غیرمجاز انسداد مرزها است.
وی ادامه داد: انسداد مرزها از برنامه‌های اصلی سازمان ملی مهاجرت است که از ابتدا در مجلس شورای اسلامی تصویب شده بود و از طریق شورای‌عالی امنیت ملی به روند اجرای آن سرعت بخشیدیم تا در یک بازه زمانی کوتاه‌تر از چند سال این موضوع به‌هرشکلی از نظر فیزیکی و با مشارکت ستادکل نیروهای مسلح انجام شود.

مسوول مدیریت اتباع غیرمجاز سازمان ملی مهاجرت گفت: عمده مهاجرین در ایران از کشور افغانستان هستند که کار ساماندهی افراد با مدارک و بدون مدارک آغاز شده است و به‌زودی با صدور کارت‌های هویتی هوشمند و کد یکتا آمایش و پردازش آنان نیز انجام می‌گیرد.


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مدیریت اتباع
غیرمجاز
نظرات بینندگان:

>>>   از ایرانی متنفرم
نه به خاطر اخراج کردن
فقط بخاطر توهین ایرانی ها تو سایت های ایران

>>>   شایدباکارت هوشمند بتونیم یه سیمکارت بنام بزنیم

>>>   نظر دهنده افغان آیا توهین افغانها به ایرانی ها را در سایتها ندیدی مشکل شما افغانها همین است فقط از دید خود دنیا را میبینید نمیدانی همین هزارها چقدر توهین به ایرانیها میکنند اونم در جایگاه مهمان جایی که کشور خودشان نیست تو هین میکنند به صاحبخانه امیدوارم همشان را از ایران اخراج کنند آنوقت نه ما توهین وقتل وغارت میبینیم نه شما توهین میشنوید

>>>   به نظر دهنده سوم این شما هستید که توهین میکنید خودتان را پاک جلوه ندهید که حرف هایتان را یادم نمیره در هرسایتی که میبینی ایرانی میاید به افغان ها توهین مکند و ماهم جوابتان را میدهم خودت میفامی که مقصر شما هستی کلا عادت به مسخره کردن دیگران دارید حتی میرید به سایت های پاکستان و ترکیه و به آنها هم توهین میکنید پس مقصر خود شما هستید نه ما. البته برادران ترک در ترکیه خوب شما ایرانی ها را ادب کرده اند و نیازی به توضیح نیست اما در مورد اخراج که گفتی باید بگم که لطفا شما ایرانی ها خودتان را افغان جار نزنید که به جای افغان ها به اروپا بروید بعد هیچ افغانی در کشورت نمیماند مطمئن باش. خود شما هم به اندازه خودتان قتل و جنایت علیه مهاجران کرده اید اما در رسانه هایتان منتشر نمیکنید چون پلیس شما طرف شما هست نه عدالت به همین خاطر از حقیقت ها بی خبری و هرچیزی که فکر میکنی میگی.و اما در خصوص هزاره ها باید گفت این خود شما بودید که آنها را با خود بد کردید زیرا آنها مخلصانه دربرابر عراق و داعش و... برایتان جنگیدند اما شما به آنها توهین کردید پس گله نکنید.
وقتی میبینم که شما اسرائیل را محکوم میکنید خنده ام میگیرد شما بدترین جنایات را علیه مهاجران میکنید به به کسانی که کار خودتان را انجام میدهد مرگ میفرستید.
الان یک عده میایند مگن برای حرف هایت سند بیاور مگم ببین سند من همان چیزهایی است که دیده ام نه مثل تو ...

>>>   نظر دهنده چهارم یعنی همان کار که اسراییل با فلسطینیان میکند ایرانا با مهاجران میکند کمی منصف باش برادر این حد از نمک نشناسی خوب نیست باید در آن دنیا پاسخگو باشی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است