طالبان: سفر عبدالباری عمر به آلمان قانونی بود
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۱۳    ۱۴۰۲/۸/۲۹ کد خبر: 174359 منبع: پرینت

پس از واکنش برانگیز شدن سفر عبدالباری عمر، سرپرست اداره ملی دوا و غذا به آلمان و سخنرانی‌اش در میان مهاجران افغانستان در این کشور، اکنون طالبان می‌گویند که آقای عمر بنابر یک دعوت رسمی به هالند رفته بود.
به گزارش طلوع، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان می‌افزاید که سرپرست اداره ملی دوا و غذا با داشتن ویزه‌ی هالند توانسته است که به آلمان و چندین کشور اروپایی دیگر نیز سفر کند.
«این‌که در آلمان بعضی از موضوعات از طرف احزاب مختلف شاید زیر اعتراض آمده باشد، مربوط به افراد شان است ولی در عموم این سفر هم قانونی بوده و هدف هم قانونی داشت و کدام گپی نشده که تخطی شمرده شود.»

این در حالی‌است که وزارت خارجه آلمان با ابراز بی‌خبری از سفر سرپرست اداره ملی دوا و غذا به شهر کلن، می‌گوید تا زمانی که مقام‌های حکومت سرپرست افغانستان حقوق بشر، به ویژه حقوق زنان و دختران را رعایت نکنند، با آنان روابط شانرا عادی نخواهند ساخت.
وزارت خارجه آلمان در صفحه اکس نوشته است: «ما حضور عبدالباری عمر، نماینده طالبان در کلن را به شدت محکوم می‌کنیم. هیچ ویزا توسط یکی از دفاتر ویزای ما برای اطلاعات شخصی ما صادر نشده است. ما در حال بررسی اقدامات بیش‌تر با همکاری نزدیک با مقامات داخلی و شرکا هستیم. سفر به ما اعلام نشده بود. ما طالبان را به رسمیت نمی‌شناسیم. تا زمانی که طالبان در افغانستان آشکارا حقوق بشر به ویژه حقوق زنان و دختران را زیرپا بگذارند، هیچ گونه عادی‌سازی با رژیم طالبان وجود نخواهد داشت.»

اکنون پرسش این‌جااست که سفر و سخنرانی این مقام طالبان در میان مهاجران افغانستان در آلمان چرا با واکنش‌های روبرو شده است.
عبدالباری عمر، سرپرست اداره ملی دوا و غذا در پانزدهم ماه جاری خورشیدی در یک سفر رسمی از بهر شرکت در دومین نشت انجمن جهانی تولیدات محلی به کشور هالند دعوت شده بود و پس از آن او به کشورهای بلژیک، سلواکی و آلمان نیز سفر نموده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عبدالباری عمر
آلمان
نظرات بینندگان:

>>>   ایا این ناممکن است که در عوض اینقدر
غوغا پاسپورت این مرد را یک نگاه بکنند که ویزای هالیند یا عضو دیگر شنگن را دارد یا نه ؟؟؟؟؟
ک . منزوی

>>>   یک داستان عجیب در بین مردم شایع است
که به ملا نصرالدین کسی گفت ملا صاحب تو خواب بودی بینی ات را پشک از جا کند و برد . ملا صاحب بدون اینکه روی خود را
دستی بزند از جا پریدو هرطرف دوید تا بینی اش را پیداکند.
حالا به جای اینقدر جارو جنجال چرا پاسپورت اقای عبدالباری عمر را نمی بینید که ویزا دارد یا نی ؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است