افشای پنهانکاری انگلیس در مورد جنایات در افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۲۴    ۱۴۰۲/۸/۲۹ کد خبر: 174362 منبع: پرینت

مطبوعات انگلیس از مخفی کاری یک جنرال‌ این کشور درباره شواهد جنایات جنگی در افغانستان خبر دادند.
گوین جنکینز از جنرال‌های ارشد ارتش انگلیس متهم شده است با وجود دریافت شواهد کتبی وقوع جنایات جنگی نیروهای انگلیسی در افغانستان، در این باره مخفی‌کاری کرده است.

به گزارش خبرنگاران جوان، رسانه‌های انگلیس گزارش داده اند: در ماه مارس 2011 میلادی یکی از افسران به جنرال جنکینز گزارش داده بود بنابر اعتراف یکی از اعضای نیروهای هوایی ویژه انگلیس، واحدهای نظامی ارتش این کشور به طور غیرقانونی افراد غیرمسلح و بازداشت‌شدگان را طی حملات تهاجمی و سریع شبانه می‌کُشند. اما ژنرال جنکینز با بیان اینکه در این زمینه نیاز به تحقیقات کامل است، شواهد را پنهان کرده بود.
ارجاع ندادن مدارک به پولیس نظامی پیش از این در دادگاه فاش شده بود، اما هویت افسران دخیل در پرونده را وزارت دفاع انگلیس از مردم مخفی کرده بود.

پس از گزارش‌ رسانه‌ها و برخی افراد درباره حملات شبانه نیروهای ویژه انگلیس به شهروندان افغانستانی، اتهام ارتکاب این نیروها به قتل در افغانستان در حال حاضر موضوع تحقیقی رسمی به ریاست یک قاضی در دادگاه سلطنتی انگلیس است.
سال گذشته منابع خبری در گزارشی افشا کردند یک واحد نیروهای ویژه انگلیس در یک مأموریت شش ماهه، دست‌کم ۵۴ افغانستانی را به طور عمدی و در شرایط مشکوک کشته اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پنهانکاری انگلیس
جنایات افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   اگرمنظورازجنایت قتل طالب یاهواه خوای طالب بوده باشد،من انراجنایت نه،بلکه شفقت میدانم.
الحاج عبدالرسول مفتی زاده


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است