لیندزی گراهام: باید به افغانستان حمله کنیم
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۹    ۱۴۰۳/۱/۸ کد خبر: 175091 منبع: پرینت

لیندزی گراهام، سناتور ارشد جمهوری‌خواه آمریکا گفته است «قبل از اینکه خیلی دیر شود» کشورش باید مواضع داعش در افغانستان را هدف قرار بدهد.
او در پستی در ایکس نوشته است: «قبل از اینکه خیلی دیر شود ما باید به مواضع شاخه خراسان داعش در افغانستان ضربات سنگینی وارد کنیم و عملیات‌های آنان را مختل کنیم.»
آقای گراهام اضافه کرده است:‌ «ما باید همین اکنون کنترل عملیاتی مرزها، قبل از اینکه خیلی دیر شود به دست بگیریم.»

در پی حمله مسلحانه روز جمعه در مسکو که منجر به کشته شدن دست‌کم ۱۳۹ نفر شد، فعالیت داعش و تهدید آن برای کشورهای غربی از موضوعات داغ در میان سیاستمداران بوده است.
به گزارش بی بی سی، پیشتر مایکل مک‌کال، رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز در گفتگو با شبکه «سی‌بی‌اس»، خروج بی‌رویه نیروهای نظامی از افغانستان را «زمینه‌ساز پرورش داعش» در افغانستان خواند و افزود که این طرز خروج بدون ارزیابی توانایی‌های داعش «یک اشتباه» بود.

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی ارشد حکومت طالبان در اظهاراتی تازه گفته است که داعش در افغانستان به شدت تضعیف شده است.
او در گفتگویی با شبکه خبری «طلوع‌نیوز» گفت که داعش نسبت به زمان حضور آمریکایی‌ها در افغانستان «به مراتب تضعیف شده». او مدعی شد که ممکن است تنها «دو درصد» نیروهای داعش در افغانستان باقی مانده باشند که توانایی ایجاد تهدید را ندارند.

رییس کمیته راوبط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفته است که عدم ارزیابی دقیق از توانایی داعش در افغانستان، آمریکا را با خطر روبه‌رو کرده است و افزوده که «ما جایی را رها کردیم که یک میدان جدید جنگ و یک محل برای آموزش داعش است».

حمله در مسکو یک روز پس از یک حمله مرگبار انتحاری در قندهار اتفاق افتاد که منجر به کشته شدن بیش از ۲۰ نفر شد. مسوولیت این حمله را نیز داعش به عهده گرفت.
تاکنون مشخص نشده است که حمله در مسکو از سوی چه شاخه‌ای از داعش طراحی و اجرا شده است اما برخی گفته‌اند که ممکن است این حمله کار شاخه خراسان داعش باشد، که در افغانستان فعالیت دارد.
دولت آمریکا پیش‌تر درباره احتمال وقوع حمله به روسیه هشدار داده بود، اما مقام‌های دولت روسیه بدون ارایه مدرک حمله اخیر را به اوکراین نسبت داده‌اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
لیندزی گراهام
داعش افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   این همه افوهات است داعش یک شاخه سی ای یی است که تحت نام داعش کار می‌کند امریکا منافق ترین حکومت در سر کره زمین است باید تمام جهان علیه این شیطان بزرگ دست به کار شود تا بتواند فعالیت سی ای یی تحت نام داعش را نابود نماید

>>>   اشرار= طالب = داعش = هنگک و بنگک آینده = تفاله هایی "آی اس آی" و "سیا"
آتش خاوری

>>>   امریکا مادر داعش است شیر میدهد به این بچه خود اون هم شیر مست شده وهر جا خرابی می کند به اشاره مادر خود.
آریا جرمنی

>>>   اقای ذبیح الله مجاهد .....صفت بارها دروارونه جلودادن مسائل حیاتی افغانستان باجفنگیات سعی در فریب رسانه ها ومردم داشته که البته مردم میشنون اماباورنمی کنن

>>>   خاوری از هنگک و بنگک گفتی اما از کلوله سنگ کشی و فشی هیچ چیزی نگفتی که هنوز طالب در دور و بر کابل نرسیده بود که کلوله سنگک ها طرف خانه بادار خود فرار کردند.

>>>   آمریکایی‌های جنایتکار پدر تان انگليس هم در افغانستان حمله نمي تواند.

>>>   نظر دهنده یی پنجی
منظورخودت از کلوله سنگک امارت "زی" ها یا رژیم نکتایی پوشان سبزی مندوی و رستوران های غربی است که توسط "مولی کراسی" بر شانه هایی مردم مستقر شدند ومانند حباب روی آب ترکیدند!!!!
من از "کلوله سنگک" چند بار یاد کرده ام و منظور من ملیشه هایی بعدیی است که برای مرغ جنگی با هنگک و بنگک از جیب "چرکستان الشیاطین" بیرون خواهند آمد، اگر همچنان در خواب باغ هایی بربری باشیم.
آتش خاوری

>>>   خاوری بد جور فلفل قرمز ده جانش افتاده بنظرم طالب جان که آمده خاوری جان یه کمکی .....شده نمیدانم بنظر می رسه یکی ازمقامهای دشت برچی بود که 70 تا از خانهای که بعضی جوانان شوقی یا بهتر بگم جوانان منحرف شیطانی اونجا میرفتن این دالالی می کرد به قولی خودش روزی حلال کسب می‌کرد حال روزی خاوری قطع شده است طالب جان که روزی خیلی ها را به باد پناه داد خاوری جان هیچ کاری اردستم بر نمیاد چون طالب جان اونجا است نه که ازدست من کاری نمیاد از دست بابایتان امریکا انگلیس آلمان ایتالیا فرانسه خلاصه بگم نه شرق نه غرب از دستش بر نمیاد خلاصه مرا درغم ار دست داده روزی حلال ات شریک بدان دیگه طالب جان است چکار کنیم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است