اعتراض پناهجویان به سرگردانی چندین ساله در اندونزی
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۷    ۱۴۰۳/۲/۹ کد خبر: 175251 منبع: پرینت

برخی پناهجویان افعانستان در «جاکارتا» نسبت به سرگردانی و بلاتکلیفی چندساله‌شان در این کشور، تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند.
به گزارش تسنیم، برخی از پناهجویان افغانستان در «جاکارتا» پایتخت اندونزی با برپایی تجمع در برابر دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نسبت به سرگردانی و بلاتکلیفی چندساله‌شان در این کشور، دست به اعتراض زدند و خواستار حمایت این نهاد برای اسکان در کشورهای دیگر شدند.
خیابان‌های شهرهای مختلف اندونزی در سال‌های اخیر شاهد تجمعات و اعتراضات بسیاری از سوی پناهجویان افغانستان بوده است.

بسیاری از پناهجویان افغانستانی، بیش از 10 سال است که به اندونزی آمده‌اند با این حال پس از گذشت این مدت، جز سرگردانی و بلاتکلیفی چیزی عایدشان نشده است.
گفته می‌شود بیشتر این پناهجویان خواستار ورود نهادهای بین‌المللی به موضوع و کمک به انتقال آنها به کشور ثالث هستند.
براساس آمارها، حدود 14 هزار پناهجو در اندونزی حضور دارند که حدود نیمی از آنها را شهروندان افغانستان تشکیل می‌دهند.
این پناهجویان به امید رسیدن به استرالیا راهی اندونزی شده‌اند اما به دلیل برخی سیاست‌های دولت کانبرا، راهی برای ورود ندارند و با حالت سرگردانی و بلاتکلیفی در اندونزی متوقف مانده‌اند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجویان افغان
اندونزی
نظرات بینندگان:

>>>   هیچ مهاجر واقعی افغانستانی در کشور مالزیا و اندونزی وجود ندارد همگیشان هزاره ها و پشتونهای پاکستانی هستند که میخواهند بنام افغانستانی راهی آسترالیا شوند همگیشان در کویته پاکستان و مناطق خیبر پشتون خوا پاکستان خانه و بهترین زندگی را دارند مهاجرین اهل افغانستان بیشترشان در کشور ایران و ترکیه هستند کشورهای مهاجر پذیر نباید حق مردم افغانستان را به متقلبین بدهد باید کسانیکه دست به تظاهرات میزنند شناسایی و از کشور مالزیا و اندونزی اخراج گردند آنها هیچ حقی درخواست پناهندگی ندارند..
م ی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است