مکال: کمک‌های امریکا برای تمویل تروریستان است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۳    ۱۴۰۳/۲/۱۳ کد خبر: 175270 منبع: پرینت

رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا در گفتگویی به افغانستان اینترنشنال گفت بخشی از کمک‌های ایالات متحده به افغانستان برای تمویل تروریستان مصرف می‌شود.
مایکل مکال گفت مالیه‌دهندگان امریکا نگران استفاده تروریستان از این کمک‌ها هستند.
آقای مکال گفت اگر طالبان می‌خواهند کمک‌های امریکا به افغانستان ادامه داشته باشد، باید «گروگان‌های» امریکایی را از زندان آزاد کنند.

رییس کمیته خارجی مجلس نمایندگان امریکا این اظهارات را در حاشیه میز گردی که این کمیته در کانگرس امریکا درباره شهروندان بازداشت‌شده و گروگان گرفته شده امریکا در کشورهای مختلف جهان برگزار کرده بود، به عارف یعقوبی خبرنگار افغانستان اینترنشنال گفت.
در این جلسه آنا کوربت، خانم رایان کوربت، زندانی طالبان نیز گفت «واقعا» نمی‌داند چه اقداماتی برای نجات شوهرش انجام می‌شود.
او خطاب به اعضای این کمیته گفت: «ما می‌توانیم و باید برای عزیزان‌مان بهتر عمل کنیم.»

طالبان رایان کوربت را که سال‌ها در افغانستان کار می‌کرد، در ماه اسد ۱۴۰۱ با همکاران آلمانی و افغانش در شمال افغانستان به اتهام «تخلف از قوانین افغانستان» بازداشت‌‌‌ کرد.
به گزارش انترنشنال، برایان مست، عضو مجلس نمایندگان امریکا در حاشیه این نشست به خبرنگار افغانستان اینترنشنال گفت طالبان از طرف امریکا تهدیدی احساس نمی‌کند به همین دلیل شهروند این کشور هنوز از زندان رها نشده است.
آقای مست هشدار داد کسی که یک امریکایی را گروگان می‌گیرد باید منتظر باشد که یا یک دیپلومات برای آزادی او خواهد آمد و یا یک تک‌تیرانداز.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مایکل مکال
کمک‌های امریکا
نظرات بینندگان:

>>>   آمریکایی‌های جنایتکار سرکرده تروریست های جهان.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است