حوریه مصدق، زلمی خلیلزاد را غافلگیر کرد
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۴۳    ۱۴۰۳/۲/۱۶ کد خبر: 175292 منبع: پرینت

حوریه مصدق، فعال حقوق بشر روز یکشنبه، ۱۶ ثور، در میدان هوایی هیتروی لندن زلمی خلیلزاد را غافلگیر کرد.
خانم مصدق با دوربین موبایل خود روبروی نماینده ویژه سابق امریکا برای افغانستان ایستاد و گفت: «آقای خلیلزاد، افغانستان را تباه کردی.»
خلیلزاد در پاسخ به او گفت بسیار کوشش کرده که به افغانستان صلح و آرامی بیاید اما دیگران همکاری نکردند.

در ادامه این گفتگوی کمتر از دو و نیم دقیقه‌ای، خانم مصدق از زلمی خلیلزاد دعوت کرد که از زنان افغانستان معذرت بخواهد و خلیلزاد با ارایه پاسخ منفی گفت کسانی باید معذرت بخواهند که مسوول بحران افغانستان هستند.
آقای خلیلزاد به حوریه مصدق می‌گوید او نیز از وضعیت افغانستان رضایت ندارد.

به گزارش انترنشنال، نماینده ویژه پیشین امریکا در افغانستان در پاسخ به یکی از پرسش‌های خانم مصدق گفت: «امریکا تصمیم گرفت که از افغانستان بیرون شود. کوشش من این بود که بین طالبان و افغان‌ها یک تفاهم ایجاد شود.»
آقای خلیلزاد در این گفتگو می‌گوید به دلیل «اشتباهات اطراف مختلف» تفاهم بین مردم افغانستان و طالبان ایجاد نشد.

حوریه مصدق در ادامه پرسش‌های خود به آقای خلیلزاد می‌گوید: «آیا فکر نمی‌کنید با اعتماد به طالبان اشتباه کردید؟»
این دیپلومات امریکایی در پاسخ به این پرسش گفت: «مساله هیچ وقت اعتماد نبود. حقایقی وجود داشت و فیصله‌هایی صورت گرفته بود. مساله این بود که یک تفاهم ایجاد شود.»

ایالات متحده امریکا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ، زلمی خلیلزاد را به عنوان نماینده ویژه خود در امور افغانستان تعیین کرد تا گفتگوهای صلح این کشور با طالبان را به پیش ببرد.
خلیلزاد در حوت ۱۳۹۸ بعد از ۱۸ دور مذاکره یک توافق‌نامه صلح با ملا برادر که در آن زمان رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر بود امضا کرد.
این توافق‌نامه زمینه خروج نیروهای بین‌المللی به رهبری ایالات متحده از افغانستان را هموار کرد.

ایالات متحده امریکا در گزارش‌هایی تایید کرده است که امضای توافق‌نامه دوحه بر روحیه نیروهای امنیتی دولت سابق افغانستان تاثیر گذاشت و از عوامل فروپاشی جمهوری اسلامی افغانستان و ورود طالبان به کابل بود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حوریه مصدق
زلمی خلیلزاد
نظرات بینندگان:

>>>   زلمی خلیلزاد تعهد کرده که تا دخول به جهنم هرگز راست نگوید و سر از خط فرمان باداران امریکایی اش بر نتابد.
خلیلزاد از مذاکرات بن شروع تا امضای خجالت نامه دوحه همیشه مهندس و سرکار دار وقایع بوده و هست.
یادتان باشد که مرگ خلیلزاد مانند آریل شارون بعد تحمل عذاب فراوان اتفاق خواهد افتاد.
خلیلزاد در بحری از خیانت به ملت ها و به خصوص ملت افغانستان غرق است و خوب میداند که با معذرت خواستن چیزی از عذاب وجدان و نا آرامی های خواب شبانه اش کاسته نمیشود.
خداوند عذاب اش را هرچه بیشتر کند.

>>>   "....که از زنان افغانستان معذرت بخواهد و خلیلزاد با ارایه پاسخ منفی....." معذرت نخواستن برای اشتباه و گناه تنها دلالت به جهالت یک فرد میکند.
آتش خاوری

>>>   خلیل زاد یک لغمانی چوچه شیطان است مادر خود را هم برایش خیانت می کند چه برسد به افغانستان.
آریا حبیب جرمنی

>>>   💛 عکس خلیلزاد را با ملابرادر به دید عمیق و غور ببینید و میفهمید که از احساسات درونپشتونی شان چقدر خوشحال شده و باهم خیلی لبخند و صمیمیت داشته اند که اهداف افغانپشتونیستی شان یکی بوده و بهدف رسیدند بر علیه پارسیگویان و ترکپارسیان!
که با حمایت و تائید بادار کافردایمی شان به مزدور-مزدبگیر پروژه های قومیتتروریستی شانرا تسریع و گسترش دهند با نام طالبان، جهاد القاعده داعشپشتون کوچیپشتون و...

>>>   حوریه یک ....انترنشنال است انها همه روزه مانند ....ماده در کوچه ها می‌کردند که کدام ....لندغر مانند خود را پیدا کند باز انرا بله ....خود انترنشنال دعوت می‌کند و همان است که .....شروع می‌شود این یک اشتبهاه بزرگ خلیلزاد است که همرایی هر .... در هر کوچه ایستاد می‌شود گفتگو می‌کند

>>>   خلیل زاد کاری کرد که در تاریخ افغانستان کس نکرده بود اولین کارش ای بوده که دوزدا اختطافچی غصب کننده و دیګر مرد
او های فغانستان ګم کردفرین به شیر ان که خورده و تا قیا مت زنده باشد ا

>>>   خلیل زاد باید یکه و راست میگفت که مه چکاره که معذرت بخواهم؟
مه یک مامور دولت امریکا بودم و هرچه که دولت امریکا میگفت،من انجام میدادم.
در دهه هشتاد میلادی بعد از انقلاب ثور در افغانستان،دولت امریکا از مجاهدین پشتیبانی کرد. رییس جمهور وقت امریکا جیمی کارتر از طریق تلویزیون در بیانیه اش اظهار داشت که قوای شوروی به افغانستان که یک کشور اسلامی است حمله کرده است و برای مردم افغانستان جهاد فرض است و ما ازین جهاد مردم افغانستان پشتیبانی میکنیم.
آیا رهبران مجاهدین طرفدار حقوق زنان بودند؟
خوب یادم می آید که در زمان ریاست جمهوری رونالد ریگن،رونالد ریگن از یک تعداد رهبران مجاهدین دعوت کرده بود و آنها به قصر سفید آمدند.
من منحیث ترجمان در آنجا بودم و در پهلوی یونس خالص نشسته بودم.
یونس خالص برای من گفت که به رییس جمهور ریگان بگو که مسولین دولت کمونست افغانستان،کورس سواد آموزی برای زنان جور کردند و مادر پیچه سفید مرا شامل این کورس سواد آموزی کردند!
رییس جمهور ریگان از من پرسید که جناب بونس خالص چه میگوید؟
من برایش گفتم که دولت کمونستی افغانستان.مادرشان را به کورس سواد آموزی شامل کردند!
رونالد ریگن در جواب گفت:
انشأ الله تعالی جهاد شما پیروز خواهد شد و والده محترمه شما ار کورس سواد آموزی رها خواهند شد.
قبل از مذاکرات قطر نیز در پاکستان دیداری با رهبران طالبان داشتم.
در میز مذاکره نشسته بودیم،ملا برادر طرف من سیل کرد و گفت که تو چوچه امریکایی ها درینجا چه میکنی؟
من قهر شدم و با بوتل آب بالایش وار کردم،مثل جورج بوش که در عراق که مورد حمله توسط لنگ بوت قرار گرفته بود،سر خود را پایین کرد و به سرش اصابت نکرد.
من اصلاً هیچ قصد نداشتم که در مذاکرات قطر اشتراک کنم.
اما این مایک پومپیو وزیر خارجه وقت امریکا بود که از من بزور خواست که در مذاکرات اشتراک کنم و توافقنامه را با ملا برادر که با بوتل آب بالایش وار گرده بودم،امضا کنم.
بنأ من یک کارمند دولت امریکا هستم و هیچ صلاحیتی از خود ندارم و هرچه دولت امریکا بگوید،همان را انجام میدهم.

>>>   💦💥 مردم و سیاسیون افغانپشتونا میگند،
ما (از خاطر دروندشمنیی پشتونوالی، حیوانصفتی، درنده گی، جنگ و ناسازگاری، غیرت کم آمدن در قریه، کشتن سر درخت و جنگل، قتل کردن سر دامنه کوه، توهم ضدی و سیالی، خرننگی و کوچیگری، ... ، کشته شدن ترور پنهانی، در دعوای ناحق کردن، سر خرو گوسفند مرغ، سر مفتخوری در نازحمتی، جنگ خونریزی سر زمین و زن و مالدزدی)، در منطقه در بین مردم افغانپشتونی خودما ایکارا را کده نمیتانیم و همین کارا عادت بد ما افغانپشتونا است،

ازین دلیلها، دیگر چاره نداریم مجبوریم به بهانه جهاد کوچیگری (در مناطق مردم عاجز خو برده، در منطقه امن و آرام مردم فارسیزبانان) سرکشی ناقلینی و حمله تجاوزگری کنیم و ثروت ایرا معدنیات نان و جای شانرا به آسانی اَشغال کنیم که میتانیم که مردم فارسیوان در حیله و منافقت ما نمیفامه، ما که در مناطق افغانپشتون خود در بین خودما این کا را در زندگی نمیتانیم زود کشته میشیم و قصور خون از ما میگیره.

و مردم فارسیزبانا خوشباور احمق هستن رحم دل دارند، اینجاست که ما پشتونکوچی بنام اسلامجهاد سر مردم فارسیزبان حمله خونریزی زورگویی و تجاوز میکنیم در حالیکه خود ما افغانپشونها سخت کافردل متعصب حسادتی و در توهم افغانیت کارای شرارت شیطانت را تا حلق غرق بد هستیم،

از نظر ما افغانپشتونا، امی مردم فارسیوان زیاد بی پروایی و ملامتی دارند، دلنرمی و بیجرئتی و بتوجهی دارند و از حق خود دفاع نمیکنند درپشت رهبر و سیاسی خود استاد نمیشود، دیستی از زورگویی و چیغ ما می ترسند میدان جای خوده بما الا میتند...

ما افغانپشونا چرا (سر قریه پشه یی، سر مردم پنجابی، سر زن مردم کشمیری و چرا سر جایداد بلوچیا) حمله نمی‌کنیم چرا سرزمین اونا را غضب نمیکنیم چرا زبان پشه یی و بلوچی را حذف نمی کنیم، چرا سر اومردم رفته نمیتانم سر اونا زورگویی مکر پوچ ما نمیچلد، او قوم و مردم شان دیستی یکجای میشه و تا قبر نبکه کلان ما ما پشتونا را میدواند میزند و بیناموس ما میکند سر مارا از ۳جای قط و قلم میکند و...

>>>   زلمی لغمانی سالها است که در زیر سایه این درخت نشسته است و کیف میکند.

>>>   همه اش حکمت سر نگون دولت غنی وافرادش از یک حکمت بود هیج گونه خدمت نمکرد فقط دزدی طالبان بزودی هم توسط یک ترریستان دیگه گم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است