دعوت از طالبان در نشست "روسیه و جهان اسلام"
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۹    ۱۴۰۳/۲/۱۸ کد خبر: 175299 منبع: پرینت

قرار است در پانزدهم ماه روان میلادی (می) یک نشست جهانی زیرنام "روسیه و جهان اسلام" در کازان برگزار شود.
گفته شده است که از نماینده‌های کشورهای گوناگون در این نشست دعوت شده‌ و موضوع افغانستان نیز در دستور کار این نشست خواهد بود.

دیمتری ژیرنوف سفیر روسیه در کابل در دیدار با مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا از نماینده طالبان در نشست بین‌المللی کازان دعوت کرده است.
حمدالله فطرت معاون سخنگوی طالبان در باره این نشست به طلوع‌نیوز گفت: «در این دیدار دیمیتری ژیرنوف همچنان ضمن دعوت معاون سیاسی ریاست‌الوزرا برای اشتراک در نشست بین‌المللی در کازان تاتارستان، در رابطه به این نشست معلومات ارایه کرد.»

معاون سخنگوی طالبان در باره دیدار سفیر روسیه با مقام‌های امارت اسلامی افزوده است که تامین روابط کابل - مسکو در این دیدارها به سود دو طرف خوانده شده و بر پیشرفت و توسعه روابط تاکید شده است.

گفته شده است که نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت به نمایندگی از طالبان در این نشست شرکت می‌کند؛ اما حکومت طالبان در این باره به‌گونه‌ی رسمی چیزی نگفته است.
قرار است در پانزدهمین مجمع بین‌المللی اقتصادی "روسیه و جهان اسلام" نماینده‌های ویژه چین، هند، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، روسیه، ترکمنستان، ازبیکستان و برخی کشورهای دیگر شرکت داشته باشند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نماینده طالبان
نشست روسیه
نظرات بینندگان:

>>>   نمایندگان هند و چین به دولت روسیه:
او بیادر! این چه ریشخندی است؟
ما را در جمله کشور های اسلامی حساب کردی و خود را نی؟
همانطوری که مسلمانان در کشور شما اقلیت هستند،در کشور های ما نیز اقلیت هستند!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است