بازدید طالبان و سفیر چین از معدن «مس عینک»
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۶    ۱۴۰۳/۲/۲۲ کد خبر: 175327 منبع: پرینت

سفیر چین و مقامات ارشد طالبان در سفر به «لوگر» پیشرفت‌ها و کار پروژه معدن مس عینک را از نزدیک نظارت و ارزیابی کردند.
شهاب الدین دلاور وزیر معادن و پترولیم حکومت طالبان به همراه «خیرالله خیرخواه» وزیر اطلاعات و فرهنگ، «ژاو شینگ» سفیر چین در کابل و «ضیاءالرحمن مدنی» والی لوگر از منطقه معدن مس عینک بازدید کردند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت معادن و پترولیم حکومت طالبان، دلاور و هیئت همراه در این سفر از مناطق مختلف معدن مس عینک و آثار باستانی آن دیدن کرده و پیشرفت‌ها و کار پروژه را از نزدیک نظارت و ارزیابی کردند.
هیات طالبان در این سفر با مسوولین شرکت چینی طرف قرارداد این پروژه نیز دیدار کرد و طرف چینی از آغاز کار ساخت جاده معدن مس عینک که قرار است بزودی شروع گردد، نهایی شدن طرح حفاظت آثار باستانی، ایجاد کمپ‌ها و پیشرفت امور اکتشافی معدن غربی عینک و سایر پیشرفت‎های پروژه توضیحات دادند.

طرف چینی همچنین اظهار داشت: اکثر مشکلات پروژه رفع شده و آماده آغاز عملی کار پروژه هستیم و با آغاز عملی کار پروژه معدن مس عینک به آثار باستانی در منطقه صدمه وارد نخواهد شد.
وزیر اطلاعات و فرهنگ طالبان نیز در این دیدار درباره آثار باستانی منطقه و حفاظت از آن صحبت کرد و از همکاری این وزارتخانه جهت تسریع کار پروژه اطمینان داد.

کد (7)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سفیر چین
مس عینک
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است