دولت ایران فاشیست پرورش میدهد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۶    ۱۴۰۳/۳/۶ کد خبر: 175428 منبع: پرینت

معاون والی پایتخت ایران علیه مهاجران افغانستان در ایران اعلام جنگ کرد.
خبرگزاری های ایرانی و خارجی گزارش دادند که مهدی باب‌الحوائجی معاون استاندار تهران، در میان گشت ویژه شناسایی و جمع‌آوری اتباع و مهاجرین خارجی شهرستان ری تهران حاضر شده و آنان را تشویق کرده است که به جنگ مهاجران افغان بروند.
وی گفته است: «امروز مقابله با اتباع غیرمجاز، مثل مقابله کردن در زمان جنگ است، مثل زمانی است که بچه‌های ما اسلحه دست گرفتند و رفتند شهید شدند، اطراف خانواده‌های ما مین‌گذاری شده است.»

مهدی باب‌الحوائجی از مهاجران افغان زیر عنوان «اتباع غیرمجاز» یاد کرد و به کارفرماهای ایرانی هشدار داد در صورت ایجاد شغل و همکاری به «اتباع غیرمجاز» محاکمه و مجازات خواهند شد.
او همچنان با تاکید بر اینکه جریمه اتباع غیرمجاز راه حل نیست، به ماموران دستور داد که باید از «اختیارات پس از جریمه» نیز استفاده کنند.
این مقام با لحنی خشمگین، به مشاوران املاک و بنگاه‌های معاملات ملکی هشدار داد که در صورت فراهم کردن مسکن به «اتباغ غیرمجاز» مورد پیگرد قرار خواهند گرفت.

این فاشیست ایرانی، به ماموران خشن دفاتر اتباع خارجی «اختیارات پس از جریمه» را داده است. حالا این «اختیارات پس از جریمه» چیست؟ مشخص نشده است اما این اختیارات می تواند شامل حمله و ضرب و شتم اتباع و برخوردهای غیر انسانی و خشن که در شان جمهوری اسلامی نیست باشد.

این اولین بار نیست که در ایران یک مقام مسوول دولتی، با اختیارات تام علیه مهاجران به نفرت پراکنی می کند و بدون هیچ مجازاتی به کار خود ادامه میدهد.
در کنار اینکه نفرت پراکنی علیه جامعه مهاجر در ایران، بر امنیت ملی و سیاست بین المللی ایران تاثیر منفی دارد، که مسلمانان و جوامع اسلامی را نسبت به جامعه تشیع اسلامی بدبین می سازد.

برخی معتقدند که سیاست دولت ایران فشار و نفرت پراکنی علیه مهاجران را سرلوحه امور اداری خویش قرار داده و از وجود افراد فاشیست در دستگاه های دولتی همواره استقبال کرده است.
زیرا اگر غیر از این بود، طبق قوانین بین المللی و تاکیدات دین مبین اسلام، افراد فاشیست باید مجازات می شدند اما در ایران اینچنین افراد معمولا ترفیع درجه گرفته اند.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دولت ایران
مهاجرین وفاشیستها
نظرات بینندگان:

>>>   🍁 نویسنده کد ۴،
ایران خیلی کار خوب کرده است حقش است.
خاک و وطنش است، احکامش کاملا قانونی است
سخنان معاون استاندار تهران آقای مهدی بحق و شرعی است.
عقلانی حرف بزن. برف بام یا جنگ فرهنگی درون خانه خود را باید در داخل کشور خود حل کنیم.
مشکل بیخانمان شدن و مهاجرت کردن از سبب آشغال و تجاوز افغانپشتونطالبان سرحدی در سرزمین می بوجود آمده است.
احمق، فاشیست دعواگر ناحق و فاشیستر افغانپشتونی های ناقلین هستند نه ایرانیها.
همه مردم افغانپشتونی ها خیلی مکار حیله گر، نفاق انداز و شیطان چوچه انگلیس هستند که شما را خرتر از خود میسازند،
مگر در کوه پامیر در تخار در فاریاب در بامیان در دایکندی در هرات در میمنه در پنجشیر .... در سرزمین بومی مردم فارسیزبان افغانپشتونهای متحجرین چه حق دارد حالی چرا معدن تان در چور قرار گرفته است چرا فارسی شما حذف میشود؟ و... فاشیست !؟

>>>   مهدی باب‌الحوائجی اسمی زیبا قلب سیاه غوغا به پا کردی
خبرداری از خسروان عجم
که کردند بر زیردستان ستم؟
نه آن شوکت و پادشایی بماند
نه آن ظلم بر روستایی بماند
خطابین که بر دست ظالم برفت
جهان ماند و او با مظالم برفت
خنک روز محشر تن دادگر
که در سایه عرش دارد مقر
به قومی که نیکی پسندد خدای
دهد خسروی عادل و نیک رای
چو خواهد که ویران شود عالمی
کند ملک در پنجه ظالمی
سگالند از او نیکمردان حذر
که خشم خدایست بیدادگر
جاغوری

>>>   این آدم اینقدر بی شعور است که نه کرامت انسانی حالی اش می شود و نه عزت انسانی....
شیما فعلا در مشهد

>>>   متاسفم برای آدم احمق!
من خودم مهاجرم و با ازدیاد مهاجرین غیر قانونی در ایران مخالفم اما این راهش نیست که موج منفی علیه مهاجران ایجاد شود و در این میان یک تعداد آدم دزد و اوباش از فرصت پیش آمده استفاده کنند و بر مهاجرین تعرض نمایند.

>>>   شمار زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در واکنش به این سخنرانی، این مقام ایرانی را به «نفرت‌پراکنی» علیه پناهجویان و گسترش هراس از پناهجویان متهم کرده‌اند.
این در حالی است که هزاران خانواده افغان پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان به این کشور مهاجر شده‌اند. سرکوب شدید حقوق بشر، ترس انتقامگیری طالبان از کارمندان دولت پیشین و فعالان مدنی و فقر و بیکاری از دلایل عمده مهاجرت افغان‌ها به ایران است.
>>>   سلام
لطفا تیتر خبر را اصلاح کنید.
ایران علیه مهاجرین افغان اعلان جنگ کرد.
اولا ایران نه و یک فرد که معاون استانداراست سخنی گفته.
دوم اینکه گفته اتباع غیر مجاز و نه اتباع مجاز
سوم نگفته افغان بلکه گفته اتباع که شامل عراقیها هم میشود.
چهارم اعلان جنگ نکرده بلکه گفته به مثابه جنگ.
لطفا انصاف داشته باشید. میلیونها افغانی در این مملکت به آرامی دارند در کنار ایرانیها زندگی میکنند. اینقدر بذر نفاق و دشمنی نپاشید.

>>>   🦌 ایران خیلی کار خوب کرده است آفرینش.
اگر شما و ما برضد افغانپشتونهای ناقلینسرحدی تجاوزگر و اشغالگر جنگ میکردیم و دفاع از خود میکردید امروز ایران در کشورت که نامده جنگ کردن، تویی در آنجا در تهران غیرمجاز که ایران برضد توغیرمجاز قانون انسانی را تطبیق میکند

>>>   ایران از یک طرف از عوامل مهاجرت در افغانستان حمایت می کند و از طرف دیگر از حضور مهاجرین در کشور به تنگ آمده به حدی که علیه آنان اعلام جهاد می کنند.
این نوع برخورد نه اسلامی است و نه انسانی و نیز درشأن جمهوری اسلام ایران نیست.
یدیده مهاجرت برای مهاجرین افغانستان هم خوش آیند نبوده و بالاجبار وطن شیرین خود را ترک گفته و در تحت منت دیگران زندگی مذلت بار را تحمل می کنند.
ایران دست کم از طالبان حمایت نکند که منشأ تمام بدبختی و آوارگی افغانستانی ها هستند. و انگهی بر طبق قانون با مهاجرین برخورد کند و نه براساس احساسات و تعصب و تنفر.
به هر حال دعا می کنیم که به جای مهدی باب الحوائجی ان شاالله امام مهدی (عج) به داد مردم افغانستان برسد و حاجات مردم افغانستان را برآورده کند.

>>>   گفت ای کشته که را کشتی تا کشته شدی زار واین اول عشق است برای ایران که برای بیادران تالب فرش قرمز پهن کردند وچنان از درآغوش این رهروان خلف وهابیت رفتند که گویی به سرداران صدراسلام رسیدند.
ایران زمانی برای خودش درمنطقه قدرت داشت امنیتی بی نظیر داشت اما نمی توان از آب گذشت ودامن ترنشد. بستگانم درایران برایم نوشتند که از زمان امدن تالب بخاطر جنجال مهاجرت از وطندار بیشتر از ایرانی ها ستم میشویم. کسی چی می داند شاید این یک پلان استخباراتی از سوی دشمنان حکومت خامنه ای است که باکومک غلامان قوم پشتون به آرامی به درون شهرهای ایران نفوذ کنند و در غالب مهاجر فیک خود را بترقانند و حکومت را ضعیف کنند.
وقتی مقابل کوه ایستادی و صدا بلندکنی کوه ان صدا را با قدرت بالاتری پس می فرستد. این مکافات عمل است برای ایران.از مکافات عمل غافل مشو برادر

>>>   برادر! همسایه! دوست! هموطن! همزبان! هم فرهنگ!!!!! هم نژاد!! هم ریشه! هم هر چی!! نیا ایران، اگر آمدی غیر مجاز نیا، غیر مجاز آمدی دیگه تو مهاجمی نه مهاجر، این رو ما الان میگیم خدای نکرده اگر روزی یک فاجعه دهشتناک از یک یا تعدادی از شما علیه یک تا تعدادی ایرانی سر بزند و هیجان ملی ایرانی ها فوران کند به والله العظیم این مردم رو شما نمی شناسید به قرآن گرفتار میشید و خشک و تر میسوزه، حالا از ما گفتن برای ثبت در تاریخ یه روزی به همین مطلب من اشاره می کنم و آن روز دیگه فاجعه کلانی و کشتار سختی رو خواهید دید، تمام،
لواسانی

>>>   پشتون ها و ازبک ها در ایران مهاجم اند نه مهاجر دلیلی ندارد منابع ایران صرف گروهی بشه که دشمنی شان با ایران و ایرانی و بخصوص زبان فارسی مشهور خاص و عام است. جز فارسی زبانان افغانستان مهاجر دیگری پذیرفته نمیشود
>>>   کلگی دنیا فاشیست استن چون به افغانها قانون گوشزد کردن؟😁 تا دوره جمهوریت از طرف وطندارای داخلی و هم قلاعی برما با تحقیر ایرانی گگ و زوارک میگفتن و لهجه از ما ریشخند میکردن حالی خودشان به دوره امارت،کرور کرور بی ویزه پشت موتر پت شده به ایران امده و در ساحات تا میتونن بی آبی میکنن😑 با کالای وطنی و نیکتایی پوش و موهای بلند و بدنهای چتل مزاحم نوامیس ایرانی هم میشن. اینها در دنیای اسلام کدام مشکل نداره اما هرکی از حیث وطن دوستیش وجود این افراد رو خوش نداشته باشه، فاشیست است و بر دنیای اسلام بی آبرو است😁 با همین مفکوره وطن خودمان را خراب کدین ما رو آواره غربت کدین حالا نوبت ملک همسایه و خانه دوم ماست😏

>>>   کد ۴ دست و پا نزن
فاشیست افغانی ها هستند که هنوز نتونستید ملت بشید
همین هزاره چشم دیدن پشتون و تاجیک را مثلا در بامیان ندارد
دیگه حتی یک نفر موافق هم در بین مقامات ایرانی ندارید و ....

>>>   همین الان نوشته ات رو به خودش نشون دادم صدبرابر بیشتر عصبانی شد
کاری باهاتون مب کنیم تا یاد بگیرید حرف زدن را
از داخل اداره اتباع برات می نویسم

>>>   نظر دهنده دوم جاغوری
زمان صفویان هم افغانی ها می گفتند برما ظلم می شود
بعدها این دو کشور از هم جدا شدن تا کسی بر کسی ظلم نکند
دوباره به زور میلیونها نفری میان از ظلم می گویند
خدا شفا دهد

>>>   ملتی که عزت و کرامتی را از دست داد ملتی که با خود در حال جنگ است و همدیگر پذیری ندارد و از دوران طفولیت بذر و نفاق قومی در دل اطفال کاشته می شود
ملتی کخ اردوی ملی آن جلوتر از خود ملت فرار می کند
ملتی که هر تحقیری را تحمل می کند تا به وطن خود نرود دیگر کدام عزتی دارد؟

>>>   پشتون ها و ازبک ها در ایران مهاجم اند نه مهاجر دلیلی ندارد منابع ایران صرف گروهی بشه که دشمنی شان با ایران و ایرانی و بخصوص زبان فارسی مشهور خاص و عام است. جز فارسی زبانان افغانستان مهاجر دیگری پذیرفته نمیشود

>>>   این حرفهای این مسئول نشانه نارضایتی پشت پرده تعداد زیادی از مسئولین ایرانی از حضور پرشمار افغان ها در ایران است، مردم ایران هم همین نظر را دارند. مهمان نوازی ما ایرانی ها با قدر نشناسی افغان ها روبرو شده و هجوم آنها به داخل ایران نهایت بی احترامی به ساحات ایران است که فعلن دارد تحمل می‌شود و هشدارهای ما را هم مورد توجه قرار نمی دهید، خدای نکرده اگر روزی اقدامی ملی رقم بخورد آنوقت می بینید ایرانی ها چه شکل هستن، اینجا آلمان و اروپا نیست که در آن روز حکومت توان و یا تمایل حمایت از آن تصمیم ملی علیه افغان ها را داشته باشد

>>>   ایران یک کشور شیعه است و باید به سرعت سنی مذهبهای افغان شناسايي و اخراج بشوند این جماعت به قدری خطرناک هستند حتی هزاره ها در افعانستان اجازة سکونت سنی ها را در شهرهایشان نمی دهند

>>>   ایران و افعانستان دوست سال پیش توسط افغانها طبق قرارداد پاریس از هم جدا شدن و هر طرف سهمش رو برداشت حالا سوال اینجاست میلیونها افعان از جمله تعداد زیادی پشتون در ایران چه می کنند؟خودشان خواستن این دو کشور جدا بشوند

>>>   بیش از نیمی از اتباع سنی مذهب هستند از پشتون و ازبک و ...
برای چی کسانیکه حتی شیعه را مسلمان نمی دانند در ایران باشند
تا ایران را هم شبیه افعانستان نکنید ول کن نیستید؟

>>>   بله دقیقا درست گفته
الان دقیقا زمان‌جنگ هست فقط تفاوت اینکه دشمن به اسم پناهنده اومده

>>>   برادر شما نگاه کن افغانها چه رفتارهایی در ایران از خود نشان می دهند تا هنوز فکر می کند در جلال آباد روان استه

>>>   آنچه معاون استانداری شهر ری گفت نهایت بی مقداری یک فرد را در قامت یک مسوول به تصویر کشید.
تنها در لاس انجلس امریکا بیشتر از یک ملیون ایرانی مهاجر زندگی میکنند.
در اروپا شاید چیزی بیشتر از یک ملیون ایرانی زندگی میکند .
در مجموع بیشتر از هفت ملیون ایرانی در خارج ایران مهاجر هستند.
و حالا به دلیل کمک ایران، طالبان در کابل حاکم شدند و در نتیجه ملیون ها افغانستانی مجبور به ترک وطن شدند و یک تعداد هم رفتند ایران، اما عدم برنامه تدوین شده دولت ایران را در حالت سر در گمی قرار داده و هر مسُولی هرچه دلش خواست میگوید.

>>>   پس از ترور رئیس جمهور ایران فضای ایران به سمت امنیتی شدن بیشتر پیش میرود

>>>   باز هم شبکه اطلاع رسانی افغانستان در خیال باطل خود یک خبر ضد ایرانی را نشر داد.
آقای شبکه اطلاع رسانی، اگر ایرانیها به صورت غیر قانونی وارد افغانستان شوند، دولت و مردم آنجا چه واکنشی خواهند داشت؟ شما مگر لدون اجازه وارد منزل کسی می شوید که اینگونه تیتر می زنید که اعلام جنگ شده است. واقعا مزدوری شما برای دشمنان ایران از این نشریات شما کاملا آشکار است. برای شما متاسفم که خود را به نفهمی می زنید و از حضور و زنگی حدود 7 میلیون افغان در ایران که هزینه های بسیار زیادی بر دوش دولت و ملت ایران گذاشته است مطلبی را نشر نمی دهید.
علاوه بر این تبعات اجتماعی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی و مهمتر از همه تهدید ساختار جمعیتی و فرهنگی ایران در آینده از مشکلات حضور سیل عظیمی از مهاجران قانونی و به خصوص غیر قانونی در ایران است.
شما شبکه اطلاع رسانی که به عنوان مزدور دشمنان ایران شناخته می شوید، چه انتظاری از ایران دارید که این مقدار وقیح و پر رو هستید. شما همسایه های دیگری هم در اطراف خود دارید. چرا از آن کشور ها هیچ انتظاری ندارید. ایران و مردم آن به شما رحم کردند و به دلیل شرایط جنگی آفغانستان پذیرای مهاجرین شدند و قرار هم بر این نیست که شما ها مرتب سر تان را پایین بیندازی و گروه گروه غیر قانونی وارد ایران بشوید. مردم ایران چه گناهی کرده اند که باید تاوان اختلاف های قومی افغان ها را بدهند. دنیای فعلی دنیای پیشرفت و زندگی مسالمت آمیز است. فرهنگ مسالمت آمیز و با هم زندگی کردن را یاد بگیرید و برای ایران مشکل درست نکنید. بله ما هم به عنوان مردم ایران آشکارا اعلام می کنیم که به صورت غیر قانونی وارد ایران نشوید. شما ها به قول خودتان ناقلین مشکلات از محل یارانه های خود، هزینه زندگی شما ها را در ایران پرداخت کنیم.
هر بار که با آدم های تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده شما صحبت می شود، از معادن غنی خود تعریف می کنید. خوب باهم دیگر صلح کنید و همان معادن را اسنخراچ کنید و مثل بقیه گشور ها پیشرفته شوید. ولله ما از پیشرفت همسایه خود بسیار خرسند می شویم.
شما افغان ها از خروج آب مازاد به سمت ایران جلوگیری می کنید و برای اینکه هیچ آبی به ایران نرسد از محل پرچاوه بند کمالخان آب را به گود زره هدایت می کنید تا بلکه تبخیر و از بین برود و آنوقت در شبکه اطلاع رسانی حرف مفت می زنید.....

>>>   همه میدانند که طالبان به کمک ایران و پاکستان قدرت حاکمه را غصب کرده اند و بعد اش هم ایران خیلی با ناز و نعمت در برابر طالبان برخورد میکنند که مباد ازرده خاطر شوند طالبان نازدانه های ایران و پاکستان هستند اما ملت غم دیده و مهاجر را بخاطر ولی نعمت های شان روز تا روز زجر و تکلیف میدهند حق صدا بلند کردن در برابر مظالم طالبان را از انها گرفته و اخطاریه های پی در پی به مهاجرین در ایران داده میشود که ساکت باشند حال بخاطر خوشی بیشتر طالبان مسولین جمهوری بنام اسلامی اعلان جنگ در برابر مهاجرین بی دفاع مفرور از دست طالبان را کرده اینکاریست که جمهوری ..... ایرانی همه شان بیک نظر اند.

>>>   بله کشوری که چهل سال شعار حمایت ازمستضعفین را سرمیدادن وقصدشان فریب بود خداوندمکرشان رابخودشان بازگردان ونقاب ازچهرشون انداخت
ماتوقعی ازاین جماعتی که درطول سالهامهاجرین را ازتمام خدمات انسانی دولتی اجتماعی محروم کردن نداریم ونخواهیم داشت...
درودبه شبکه اطلاع رسانی

>>>   این آتشی است که خودتان روشن کردید.
افغان پیپر باز خبری از بدرفتاری ایرانی ها نسبت به مهاجرین نشر کرد وایرانی ها که گویی خودرا میزبان این سایت می دانند هجوم کردند. نه لالا ما هرگز به خواست خود مهاجر نشدیم. کدام انسانی از مهاجرت ورد غربت کامیاب نیست. دولت شما در سقوط جمهوریت و همراهی با طالبان دست داشته پس حداقل یکی از کارهای جبرانی کشور در ازای این خیانت به مردم مظلوم افعانستان پناه دادن به مردمی قانع وغریب کار است. مردمی که بسیار بیشتر از انچه سهم ودستمزدشان است برای شما ایرانی های تن پرور کار وکوشش می کنند. چی بخواهید وچی نخواهید وظیفه دارید مهاجران را ساپورت کنید این آتشی است که خودتان روشن کردید. وقتی که برای امدن طالبان فرش قرمز پهن کردید وکلید سفارتخانه برایشان تحفه دادید ومولوی برادرها را در آغوش گرفتید باید فکر این روزها را می کردید. شما اتش را روشن کردید و وقتی هم ‌که آتش درگرفت تروخشک را باهم می سوزاند. آمار را نگاه کردم و دانستم بیش از ۸۰ فیصد افغانها بعد از سقوط جمهوریت به ایران مهاجرشدند. حداقل زمان حکومت عین وغین مهاجرت به ایران کم بود.
< مهاجر >

>>>   خدا خیر ندهد کسآنی را افغانستان اشغال کرد مشکل خلق کرد سه سال آب آب تکان نخورده روز به روز افغانستان شرایط بد تر میشه همچنان کسان را راه باز گزاشت خوش آمد گفت برگه تردد هم حالا آمده مسول ملت تنفر داره از افغان ها ایران بدون افغان ها فلج هست اقتصاد ایران کارگر یک ملیونی وبنای دوملیونی کشش نداره
>>>   والا هیچ رسانه کارشناسی و مقام غربی آمریکایی در دنیا نگفت ایران باعث حاکمیت طالبان شده و فقط جو بایدن گفت چرا ما بجاي ملتی که حاضر نیست برای کشورش بجنگد بجنگیم
کل ارتش یک کشور برای اولین بار در تاریخ فرار کرد به کشور دیگه
از این جدیدا از هر کی می‌پرسیم در مورد طالبان میگخ ما هز طالبان راضی هستیم

>>>   ایران برون افغانی ها فلج است؟
اعتماد به نفس افغانی رو باش
تو خیلی از شهرهای ایران تبریز ارومیه اردبیل زنجان و ... افعان نیست فلج شدن؟
بیچاره عزت و کرامت و غیرت داشته باش
مسول ایرانی دیگه چی بگه بهتون بر بخوره باز اومده نوشته ايران فلج است بدون افغانی ها
بیچاره ایران را جنگ و تحریم فلج نشو چهارتا فراری فلج کنند ایران رو

>>>   اون نظر دهنده افعان که افسانه سرائی میکنه ایران طالبان رو به قدرت رساند و همين باعثه مهاجرت مردم شد
یک میلیون پشتون از دست طالبان فرار کردن ایران؟....

>>>   ۶شتگ ها و اعتراض ملت ايران کار خود را کردن بطوریکه سه میلیارد دلار برای مسدود کردن مرز با افعانستان اختصاص داده شده و قسمتهای صعب العبور در حال مین گذاری هست
بعد از اخراج دیگه راه برگشتی نیست

>>>   هر ملت دیگه بود به جز افعانستان الان بهش برخورده بود این همه اخراج از ایران و پاکستان و ....
بخدا اگه مردمی به جز شما بودن به غرورشان بر می خورد بر می گشتن و کشورشان را می ساختند
ولی انگار نه انگار این جماعت غروری عزت و کرامتی ...

>>>   مهاجر پذیری در دنیا یک قانون جهانی و تثبیت شده است.
حالا خوب است که شما مثل بقیه کشورها خدمات ویژه نمیدهید به مهاجرین
خودشان کار می کنند و شما فقط مالیات می گیرید و پول اضافی و اذیت و آزار....

>>>   وای وای
ایران صدايش رو در برابر طالبان بلند نمیو کند چرا
واب وای
افغانی افعانستان کشور تو هستش به هیجان و مقامات ایران چه ربطی داره طالبان چیکار میکنه
اسکول دوزاری فکر میکنه کشورش جزو ايران یا تحت تسلط ایران هست

>>>   آفرین حالا فهمیدی دروغ بود شعار مستضعفین؟
خب حالا برگرد کشورت....

>>>   ایرانی ها خود را میزبان این سایت می دانند
بدبخت حتی چشم دیدن کامنت ایرانی در پیششان را ندارند وای اگر هشت میلیون ایرانی بیاد افعانستان
افعانستان سرزمین فاشیستان

>>>   روزنامه جمهوری اسلامی و ده ها مقام مسول و سیاستمدار تا حالا اعتراف کردند که وضعیت امروز افغانستان بخاطر دخالت دیگران بخصوص همسایه های مثل ایران و پا کستان است.
دخالت ها عوارض دارد
چرا ناراحتید
این تیچه دخالت های شما است

>>>   شاید منافع شما ایرانی ها در جنگ افغانستان است
شاید نه حتما
شما اولین کشوری بودید که سفارت را به طالبان تحویل دادید و طالبان را کمک کردید که به قدرت برسند
اینم نتیجه است
هنوز کجا را دیدی؟؟؟؟؟
بگذار همین طالبانی که امروز و دیروز حمایت کردید و می کنید در ایران جای پای محکمتری پیدا کنند اونوقت می بینی که چکار ها با شما ایرانی ها خواهند کرد.

>>>   لالا جان افغانی جان چه بخواهیم چه نخواهی بیرونتون می کنیم
سه میلیارد دلار برای مسدود کردن دیوار و ... داره هزینه میشه
آخرین کسی که کمی حامی شما بود از دنیا رفت یعنی رئیسی
جوری به طور طوفانی یکهو اخراج می شويد نفهمی از کجا خوردی
هزارهٔ جان فکر برگستت باش

>>>   ما که نگفتیم شما ایرانی ها بارها اعتراف کردید که کمک طالبان بودید حالا هم بخورید....

>>>   دوست عزیز واسه خودت بشین خیالبافی بکن که چه بخواهیم چه نخواهیم وظیفه داریم مهاجرت را ساپورت کنیم
داره ساپورت می‌شید الان حتی با ویزا و مدارک هم‌اخراج می‌شید
وظیفه ما اخراج شماست اگه دولت این‌کار رو کرد که کرد اگه نه....

>>>   آره هزاره بشین تا ساپورت کنیم
صدای شیوه و ناله زنان و مردان و کودکانتان ار اردوگاه و التماس هایتان به هوا می رود
....
لالا جان

>>>   روزنامه جمهوری اسلامی: حمایت ویژه تهران از طالبان، از عوامل اصلی هجوم مهاجران به ایران است

>>>   لطفا نفاق افکنی نکنید
ما باید دست به دست هم بدهیم و از شر طالبان و این افغانپشتونهای طالبی خلاص شویم
چگونه باید گفت که سفارت ایران و کنسولگری های ایران بیشتر از این به طالبان ویزا ندهند اینها بقدر کافی قاچاقی به ایران می آیند شما دیگر به اینها ویزا ندهید
ما مهاجرینی که در این چا بدنیا آمدیم چه گناهی کردیم که چوب اشتباهات شما را بخوریم؟
لطفا دقت کنید و اینده نگر باشید.
مهدی از تهران

>>>   روزنامه جمهوری اسلامی در مقاله‌ای نوشت حمایت ویژه برخی از مقامات ایران از طالبان «یکی از عوامل اصلی هجوم بیش از حد اتباع افغان» به این کشور است.
این روزنامه نوشت حمایت دستگاه قدرت ایران از طالبان مشکلات فاجعه‌باری را برای ایران به بار آورده است.
به گفته نویسنده با وجود این مشکلات، هنوز هم مقامات از حمایت طالبان دست نکشیده‌اند.

در مقاله‌ای که روزنامه جمهوری اسلامی به نام «زیر پوست حضور اتباع خارجی» در شماره روز دوشنبه، هفتم جوزا، منتشر کرد، آمده است طالبان در برابر این حمایت در نزدیک به سه سال سلطه خود در افغانستان هیچ امتیازی به ایران قایل نشده‌‌اند.
روزنامه جمهوری اسلامی گفت طالبان نه‌ تنها به ایران امتیازی نداد، بل حقابه قانونی ایران از رود هلمند را قطع کرد و برعکس امتیازات زیادی در زمینه‌های تجاری، فرهنگی و اجتماعی از این کشور گرفت.
در این نوشته ادعا شده است که هم اکنون برخی از روستاها در ایران «صد در صد» در اختیار مهاجران افغان است و برخی شهرها نیز از سوی افغان‌ها «تسخیر شده‌اند.»

>>>   این آدم همان عبدالحمید خراسانی ایران است.

>>>   وقتی اسم ایران را می بری فقط بخاطر یک سخن مسئولی دست چندم همین ثابت می کند که شما قدرشناس هستید و اتفاقا همین روحیه شما موجب شده که ما هیچ علاقه ای به شما نداشته باشیم

>>>   مهاجرت پذیری در دنیا یک امر تثبیت شده است؟
بیچاره دنیا رو ولش کن از افعانستان مثال بزن بگو چه گلی به سر دنیا زدید؟جنگهای قومی فاشیستی نژادی دارید
شما مهاجر نیستید بلکه پناهنده جنگی هستيد وفت جنگ پناهنده جنگی میاد بعد از پایان جنگ بر می گردن....

>>>   فعلا که طالبان داره هزاره ها رو قتل عام میکنه
حالا کجاش رو دیدی تک تک خونه‌ هاتون رو می گیره میده پشتونها
بابد بری بالای کوه‌ مثل سری قبل

>>>   هزارهٔ ها در تجمع هزاران نفری در حمایت از طالبان شرکت کردند به همراه علمایشان

>>>   گسی آمار داره طالبان چه تعداد از هزاره ها رو از زمان قدرت رسیدن به شهادت رسانده؟
متاسفانه هر روز مساجد هزاره ها منفجر میشه و تعداد زیادی از هزاره ها در گورهای دسته جمعی هستند
حمایت هزاران نفری از طالبان تلفات داره
چه تعداد خانه به کوچی ها دادن
چه تعداد خانه های هزاره ها رو آتیش زدن

>>>   هر روز میشینی روزنامه جمهوری اسلامی رو می خونی؟
چقدر بیکاری
ولی کسانی‌که با ویزا اومدن رو اخراج می کنند

>>>   اذیتش ن‌کنید این هزاره طلبه رو
یک سری توهمات داره فکر میکنه ایران بابای این‌هاست باید می رفت با طالبان می جنگید
طالبان از مردم افعانستان هست یعنی نتیجه جامعه و فرهنگ افعانستان

>>>   هشتاد درصد جرایم اتباع بر روی اتباع صورت می گیره
و نود درصد قربانیان باز هزاره هستند

>>>   دوست داشت از طالبان حمایت کنه
دوست داشت به طالبان سفارت بده
دوست داره قانونی ها رو هم اخراج می‌کنه
دوست داره دوست داره
ما قبلا هم با اتباع مهاجم برخورد کرديم

>>>   جو بایدن:چرا ما بجای ملتی که حاضر به دفاع از کشورشون نیستند بجنگیم
با ارتش سيصد هزار نفری هشتاد میلیارد دلار تسلیحات واقعا شرم آور هست

>>>   تیم فوتسال افغانستان رفت جام جهانی چون در ایران بودن و سرمربی ایرانی و دو افعان تا حال مدال المپیک دارند چون در ایران بودند.اون کسیکه در افعانستان ماشین ساخت هم باز در ایران بود.
حتی کتاب‌های نوشته شده یا ترجمه شده توسط ایرانیان رو می برند می خونند
بعد از جدایی از ایران تبدیل به عقب مونده ترین کشور دنیا شدید
وقتی به ایران و ایرانی وصل شدید پیشرفت کردید
چون بدون ایران هیچی نیستید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است