تاکنون ۵۳۰ نفر به به آلمان منتقل شدند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۱    ۱۴۰۳/۴/۳ کد خبر: 175581 منبع: پرینت

رسانه‌های آلمانی گزارش دادند از زمان آغاز برنامه پذیرش افغان‌های در معرض خطر به آلمان، تاکنون ۵۳۰ نفر به این کشور انتقال یافته‌اند.
گفته شده این برنامه در میزان ۱۴۰۱ آغاز شده بود.
براساس گزارش‌ها، تعداد پذیرش افغان‌ها از طریق این برنامه به دلیل بررسی‌های امنیتی کمتر بوده است.
رسانه‌های آلمانی به نقل از سخنگوی وزارت داخله این کشور نوشتند که آلمان قصد داشت با برنامه پذیرش افغان‌های در معرض خطر ماهانه یک هزار افغان را به این کشور انتقال دهد.

در همین گزارش‌ها آمده این برنامه در ماه میزان سال ۱۴۰۱ خورشیدی راه اندازی شد و در میزان سال گذشته تنها ورودی ۱۳ افغان در وزارت داخله این کشور ثبت شده است.
برنامه پذیرش افغان‌های در معرض خطر شامل کسانی می‌شود در معرض خطر شکنجه و آزار و اذیت طالبان قرار دارند و یا به دلیل کار قبلی شان در زمینه‌های مهم مانند تامین عدالت، آموزش و یا سیاست در خطر قرار گرفته‌اند.
بحث پذیرش افغان‌های در معرض خطر به آلمان در حالی مطرح شده است که نگرانی‌ها از افزایش حضور تعدادی از مهاجران افغان متهم به جرایم در این کشور شدت یافته است.

به گزارش اطلاعات روز، اخیرا نانسی فایزر، وزیر داخله آلمان گفت: «ما سخت کار می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که بتوانیم یک بار دیگر اسلام‌گرایان خطرناک و جنایتکاران خشن را به افغانستان اخراج کنیم.»

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آلمان
افغان
نظرات بینندگان:

>>>   نانسی فایزر خائن
همه فتنه ها زیر سر شما غربی های ...است که دنباله رو آمریکا شیطان بزرک شده اید. 20 سال در این کشور جنایت کردید و خطر تولید کردید حالا طلبکار هم هستید. به قول معروف دزد ملامت نیست بز ملامت است. شما باید پاسخگو باشید اگر شما شیطنت نکید در افغانستان خطری نیست و افغان ها در معرض خطر قرار نمی گیرد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است