ارتش انگلیس به نظامیان افغانستان خیانت کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۵    ۱۴۰۳/۴/۳ کد خبر: 175584 منبع: پرینت

دولت انگلیس تأیید کرد نیروهای ویژه این کشور در روند رسیدگی به درخواست پناهندگی کماندوهای افغان حق وتو داشتند اما این درخواست‌ها را رد کردند.
به گزارش تسنیم، دولت انگلیس در پاسخ به نامه یک نماینده پارلمان این کشور تایید کرد نیروهای ویژه انگلیس در روند رسیدگی به درخواست اقامت کماندوهای افغان حق وتو داشتند اما درخواست پناهندگی آنها را رد کردند.
دولت انگلیس اخیراً در پاسخ به نامه «لوک پولارد» نماینده پارلمان و وزیر دفاع در سایه این کشور درباره حق وتوی نیروهای ویژه انگلیس در تصمیم‌گیری برای اقامت کماندوهای افغان افشاگری کرد.

به گفته کارشناسان، کماندوهای افغان اگر اقامت انگلیس را به دست بیاورند، می‌توانند به عنوان شاهد عینی در محاکم انگلیس درباره جنایات جنگی نظامیان این کشور در افغانستان ابراز نظر کنند.
کارشناسان نظامی در انگلیس نیز می‌گویند نیروهای کماندوی افغانستان قربانی تضاد منافع شده‌اند. این کارشناسان استدلال می‌کنند دولت انگلیس به کسانی فرصت تصمیم‌گیری در مورد اقامت کماندوهای افغان را داده که در این قضیه ذینفع و یا متضرر می‌شدند.

با این حال لوک پولارد می‌گوید که دولت انگلیس در حق کماندوهای افغان که شانه به شانه نیروهای ویژه انگلیس جنگیده‌اند، مرتکب «خیانت» شده است.
«جانی مرسر» معاون وزیر دفاع انگلیس پیش از این در اظهاراتی اعتراف کرده بود، هیچ مدرکی نتوانسته پیدا کند تا ادعای دست داشتن نظامیان کشورش در جنایت جنگی علیه افغان‌های غیرمسلح را رد کند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ارتش انگلیس
نظامیان افغانستان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است