تحریم نشست دوحه
تظاهرات اعتراض به معامله با تروریستان
جلوگیری از جابجایی تروریست‌های منطقه‌ای و جهانی به هدف گسترش تروریزم و کنترل مردم در مناطق مختلف افغانستان باید در اولویت باشد 
تاریخ انتشار:   ۰۲:۴۵    ۱۴۰۳/۴/۱۰ کد خبر: 175609 منبع: پرینت

در آستانه برگزاری سومین نشست دوحه به میزبانی سازمان ملل متحد، دستورکار و ترکیب آجندای این نشست سبب اعتراض‌ها و انتقادات گسترده شده است. شماری از نهادهای حقوق بشری و فعالان مدنی افغانستان در سراسر جهان، حذف زنان از این نشست را «شوکه» کننده خوانده و آن را در تضاد با منشور سازمان ملل دانسته‌اند.

در کنار آن، صدها تن از شهروندان افغانستان در شهرهای مختلف جهان فراخوان تظاهرات جهانی داده‌‌ و نشست دوحه را «معامله با تروریسم» عنوان کرده‌اند.
از سوی دیگر، فعالان مدنی همزمان با راه‌اندازی کمپاینی خواستار به‌رسمیت شناسی آپارتاید جنسیتی در افغانستان شده‌اند. شماری دیگر از فعالان سیاسی و مدنی حذف زنان، نهادهای مدنی و نیروهای دموکراتیک از این نشست را شکست سازمان ملل خوانده و تاکید کرده‌اند که این اقدام در تضاد با قطع‌نامه ۲۷۲۱ شورای امنیت قرار دارد.

فعالان، کنشگران و اعضای مستقل جامعه مدنی افغانستان مقیم پاکستان با انتشار بیانیه‌ای به سازمان ملل متحد هشدار داده‌اند که دعوت از طالبان به معنای نادیده گرفتن اراده مردم افغانستان است. طالبان به عنوان یک گروه تروریستی و جنایت‌پیشه که فاقد مشروعیت سیاسی و حقوقی است، در طول سه دهه گذشته با اعمال خشونت نظامی، قدرت سیاسی را تصاحب کرده‌اند. جنایات این گروه منجر به کشته شدن نزدیک به دوصد هزار انسان و آواره شدن میلیون‌ها نفر در افغانستان شده است. این بیانیه تاکید دارد که هر نوع تفاهم با طالبان، به معنای معامله با جنایتکاران جنگی، عاملان جنایت علیه بشریت و دشمنان مردم افغانستان و ارزش‌های انسانی چون عدالت، کرامت و آزادی است.

اعتراض و ایستادگی؛
فعالان حقوق بشر افغانستان، ضمن اعتراض و ایستادگی علیه دعوت از طالبان و حضور این گروه در نشست دوحه، به سازمان ملل، کشورهای شرکت‌کننده در این نشست و نهادهای بین‌المللی حقوق بشری هشدار داده‌اند که تعامل با طالبان به معنای معامله با تمام ارزش‌های انسانی و حقوق بشری است. این گروه تاکید دارد که هر اجماع و نشستی با هدف تعامل با طالبان باید تحریم شود و از سازمان ملل و کشورهای جهان خواسته‌اند که مسیر گفت‌وگوی خود را از طالبان به سوی مردم افغانستان تغییر دهند و با تلاش همگام مردم و نیروهای مترقی مردمی، لکه ننگ تعامل با طالبان را از دامن بشریت پاک کنند.
بی‌نظیر صمیم در این خصوص اظهار داشت: "ما هرگز اجازه نخواهیم داد که طالبان با نام مذاکره به مشروعیت برسند. مردم افغانستان باید در تصمیم‌گیری‌های بین‌المللی جایگاه خود را داشته باشند."
بی‌نظیر صمیم تصریح کرد: "وضع تحریم‌های بین‌المللی علیه طالبان، گامی مهم برای حمایت از مردم افغانستان و جلوگیری از گسترش تروریزم جهانی است."

خواسته‌ها و مکلفیت‌های سازمان ملل؛
1. جرم‌انگاری و به رسمیت‌شناسی رژیم آپارتاید در افغانستان؛
سازمان ملل و کشورهای عضو باید آپارتاید جنسیتی در افغانستان را جرم‌انگاری و به رسمیت بشناسند، زیرا زنان و دگرباشان جنسی تحت این رژیم آپارتاید قرار دارند.

۲. مستند‌سازی نسل‌کشی؛
طالبان در افغانستان به شکل سیستماتیک نسل‌کشی مذاهب و ادیان دیگر را دنبال می‌کنند. مستندات کافی از نسل‌کشی توسط این گروه در دور اول حاکمیت شان و همچنین طی بیست سال درگیری با نظام جمهوری اسلامی افغانستان و سه سال حاکمیت دوباره‌شان بر افغانستان وجود دارد.

۳. پیگیری جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت؛
جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت که توسط طالبان به شکل بی‌رویه انجام شده است، باید پیگیری شود. مستندات کافی توسط نهادهای داخلی و بین‌المللی تهیه شده است که این حقیقت را روشن می‌سازد.

۴. جلوگیری از سرکوب وحشیانه؛
جلوگیری از کوچ اجباری مردمان بومی از سرزمین شان و جلوگیری از جابجایی تروریست‌های منطقه‌ای و جهانی به هدف گسترش تروریزم و کنترل مردم در مناطق مختلف افغانستان باید در اولویت باشد.

۵. وضع تحریم‌های بین‌المللی؛
تحریم‌های بین‌المللی علیه رژیم تروریستی طالبان باید وضع شود و نام این گروه و افراد و سران آن در فهرست سازمان‌های تروریستی باقی بماند. سفر اعضای طالبان به کشورهای جهان باید تحریم شود، زیرا هر سفر اعضای طالبان به معنای سربازگیری برای گسترش تروریزم جهانی است.

۶. قطع دسترسی به کمک‌های بشردوستانه؛
دسترسی طالبان به کمک‌های بشردوستانه‌ای که به نام مردم افغانستان فرستاده می‌شود باید قطع شود، زیرا طالبان بخش بزرگی از این کمک‌ها را برای تقویت نظامی و اقتصادی خود و دیگر گروه‌های تروریستی استفاده می‌کنند.

۷. سیاست جهانی برای رفع تبعیض؛
سیاستی جهانی و عملی برای رفع هرگونه تبعیض و ستم قومی، زبانی، مذهبی و جنسیتی در افغانستان باید اتخاذ شود.

۸. بازگرداندن کرسی نمایندگی افغانستان؛
کرسی نمایندگی افغانستان در سازمان ملل باید به مردم افغانستان بازگردانده شود به عنوان تنها تریبون بین‌المللی چهل میلیون انسانی که امروز در اسارت یک گروه تروریستی قرار گرفته‌اند.

۹. تسهیل امکان گفت‌وگو با مردم افغانستان؛
مکانیزم‌های عملی برای تسهیل امکان گفت‌وگو با مردم افغانستان درباره تشکیل دولت عبوری باید ایجاد شود. افزایش فشار بیرونی بر طالبان، فشار داخلی و مردمی بر این گروه را افزایش خواهد داد و زمینه را برای تشکیل دولت عبوری فراهم خواهد کرد.

۱۰. برقراری روند عدالت انتقالی؛
روند عدالت انتقالی باید برقرار شود و به نیم قرن جنایت بشری رسیدگی شود تا جنایتکاران جنگی محاکمه شوند و صلح پایدار به وجود آید.

۱۱. تمرکززدایی از قدرت؛
تمرکززدایی از قدرت در افغانستان و کمک به ایجاد ساختار دموکراتیکی که در آن تکثر جاری در افغانستان تضمین شود، باید مورد تاکید قرار گیرد.

۱۲. تضمین حقوق زنان و اقلیت‌های جنسی؛
حقوق زنان و اقلیت‌های جنسی باید تضمین شود، زیرا آنها بزرگ‌ترین قربانیان تبعیض و ستم ساختاری و مضاعف در افغانستان هستند.

۱۴. ایجاد تغییر بنیادین در نظام‌های مختلف؛
تغییر بنیادین در نظام‌های آموزشی، تحصیلی، بهداشتی، امنیتی و دفاعی به نفع مردم باید ایجاد شود.

بی‌نظیر صمیم همچنین گفت: "تنها با تضمین حقوق زنان و اقلیت‌های جنسی می‌توان به عدالت و برابری واقعی در افغانستان دست یافت."
وی در ادامه افزود: هرگونه مذاکره و گفتگویی که این خواسته‌های بنیادین و مشروع مردم افغانستان را درنظر نگیرد، به معنای معامله آشکار با تروریزم است. افغانستان تحت سلطه طالبان به زودی به مقر فرماندهی تروریزم جهانی بدل خواهد شد، زیرا هم‌اکنون ده‌ها گروه تروریستی در این کشور، مدارس و کمپ‌های آموزش نظامی و حملات تروریستی دایر کرده‌اند. تنها راه مبارزه با ناامنی در افغانستان، منطقه و جهان، نابودی طالبان و اعطای اقتدار سیاسی به مردم افغانستان است. مردم افغانستان هرگز صدای خود را به مثابه بخشی از جامعه بشری برای تحقق توسعه، صلح و دموکراسی از دست نخواهند داد.

حامیه نادری


تظاهرات اعتراض به معامله با تروریستان

تظاهرات اعتراض به معامله با تروریستان

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تظاهرات دوحه
معامله باتروریستان
نظرات بینندگان:

>>>   مسئله زنان و دختران افغانپشتون یک معامله ناموسیت پشتونی بود که با آمریکایی ها در دوحه قطر سپرده و معامله شد.
مجاهد سخنگو

>>>   این نشست معامله نی بلکه جلوگیری از فحشا است افغانستان .....خانه شرق و غرب نیست اینهایکه در خیابان های کشور های غربی برآمده اند همان .....های دوره منفور مزدوران غربی اند که میخواهد پلان های شوم کفار را باز در افغانستان راه اندازی کند مردم مسلمان افغانستان خواهان دیمکراسی غربی و همجنسگرایی نیستند آنهاییکه می‌خواهد می‌تواند در همان شرق و غرب آزادانه همجنسگرایی کند و از دیمکراسی غرب لذت ببرد

>>>   زنکه های سرلوچ پای لوچ دوره بدنام جمهوریت، و گودیگگ ها و بازیچه های نیروهای جنایتکار آمریکای انگلیسی. شماها بزودی به کشورهای غربی توسط باداران خود ساکن میشوید، هیچ تشویش نکنید آنها شما را در طول بیست سال تربیه کردند حمایت مالی کردند و از شماها هر نوع سو استفاده کردند و حالی هم شما را تنها رها نمیکند.

>>>   این دختران سرلوچ و بی حجاب شاگردان و تربیت شده گان مرکز جاسوسی غرب یعنی دفتر یوناما در کابل هستند.

>>>   همه ما می‌دانیم که شماها نان خور و پول خور واشنگتن، لندن، پاریس هستید. هر روز تظاهرات کنید ماش تان از دفتر سازمان به اصطلاح ملل است.

>>>   به دومی
باشندگان افغانستان خواستار زندگی ادمی وار مثل دیگر مردمان دنیا استند

>>>   تقریبا همه افراد نپشتونطالبان از ملاهبت اله گرفته تا ملا مجاهد سخنگویش از دوران کودکی تا جوانی در مدرسه و مسجد پشتونی شان در عمل زشت همجنسبازی و همجنسگرایی قوم لوط شریک بوده و هستند که در دوحه قطر با آمریکایی ها تجدید عمل کردند

>>>   دومی تا پنجمی (چار نفر در یک بدن)
تو و امثال تو فراموش کرده اید که همه از دم ضییاالحق غلام بچه غربی ها و مولی کراسی سال هایی سال آویزان بوده اید و از برکت دالر هایی شیرین و ریال هایی حرام وهابی-صهیونیست عربستان شکم انداختید و حال دیگران را محکوم میکنید. شما ها همان نمک خور هایی نمکدان شکن هستید. مگر از شرم به خود نمی گیرید که شما پاچه کشال ها هنوز هم جیره خور تفاله هایی غربی هستید. ناله و زجه یی شما از ترس اینست که مباداامریکا جان تان از لقمه و تفاله هایی که در دهن تان میگذارد کم کند و به این خانم ها بدهد!!!!
آتش خاوری

>>>   اتش نی بلکه .....خاوری تو از همان .....ها هستی که دیگر نیستاز مروارید آب است اگر آبش رفت هیچ است وقتیکه غیرت نباشد اگر در ک و ن تان درخت هم سبز کند زیر سایه آش میشنید پارچه کشال پس قات پوش هم شما بودید اولاد نامشروع ضیاولحق پنجابی هم شما بودید حیات آباد نام داشت بخاطر ....بازی تان دلار امریکا را هم شما نوش جان کردی همان دلار بود که دیمکراسی گفته نصف تان همجنسگر شد و نصف تان خانه های امن را پر کرد اگر قدر یک نخود هم غیرت میداشتی این قضاوت را نمیکردی دور نرو ماه اگست ۲۰۲۱ را بیاد بیار که پنجاه و پنچ لندغر تان....پنجابی خواب کرد و حالا تمام ایشان در ترکیه و اروپا عیاشی می‌کند و به نام لوده ها ... میلیون یورو و دلار می‌کرد و خوشگذرانی خود را می‌کند و این .....های که در تظاهرات برآمده اند همان چتلی های خانه‌های امن است که آمریکایی‌ها همرای خود بردند و حالا از نزد شان مانند دلال ها کار می‌کرد .....

>>>   آتش خاوری
چرا مورچ ازیت شما کرد. نوکر آمریکا و انگلیس جنایتکار شما هستید که از این زنهای بی حجاب تربیت شده گان آمریکا انگلیس جنایتکار حمایت میکنید

>>>   طالبان مغرور با کس یار نیست
طالبان در خوابه بیدار نیست
جاغوری

>>>   نهمی و دهمی (یک برای دو)
"از مروارید آب است اگر آبش رفت هیچ است وقتیکه غیرت نباشد اگر در ک و ن تان درخت هم سبز کند زیر سایه آش میشنید....." حالا خو این روزگار خودتان است که دو تا دالخور انگلیسی مشرب نه آزادی (حیثیت) برایتان مانده است، نه عزت (آب مروارید) و نه غیرت که هرروز در زندان، قریه جات و شهر ها به زنان افغان تجاوز میکنند. و تو و امثال ات چك چک میکنید.
این زنان در کشور های دیگر مصون تر اند زیرا چنین تجاوز های جنایت بار و آنهم توسط دالخوران که تو مدافع شان هستی (با غیرت !!!!!!) صورت نمی گیرد!!!
من بار ها و بار ها گفته ام و میگویم که این پاچه کشال های جاهل چرکستانی و پختونوالی همان نسل عرب هایی وحشی اند که دختران را زنده به گور میکردند. نجات ازین حالت تنها و تنها یک راه دارد و آنهم تیر شدن از باغ هایی وعده شده یی خیالی است!!!!!!
آتش‌خاوری

>>>   ☔ همششهری های ما!
داستان واژه (لندغر) را به لندغرای (افغانپشتونی) آغای مجاهد سخنگوی به زبان خودش میگوید؛
⛱ که پشتوزبانان همیشه از صفت لندغری اوغانی شان در لابلای گپ شان از لفظ (لندغری) خود خوامخواه یادآور می شوند.
⛱ در دوران میرویس نیکه یا احمدشاه-کرزی،
بود نبود ۳-نفر طالبچه پشتونی که یکی از قندهار و یکنفرش از خوست و دیگرش یک پشتونکوچی از هلمند در مدرسه دینی ای باهم اندیوالان یا اندیوال بودند،
⛱ که بدبختانه ، از استادان مدرسه پشتوندینی شان عادت زشت همجنسبازی/لوطی را به ارث گرفته بودند.
⛱ تصادفا که در فاصله-کوتاه همان مدرسه پشتوندینی یک کوه هم قرار داشته بود.
⛱ مثل همه شان، بطور معمول همان ۳-طالبچه های کافرپشتونی که بدعادت شده بودند، ۲-نفری در پناهی/پشت کوه نزدیک مدرسه برای عمل همجنسگری شان به نوبت وقتای می رفتند و.....
⛱ بلاخره همه پشتونطالبان متحجر همان مدرسه-دینی از برای رفت و آمد همجنسبازی پشت کوه با لفظ《 لندغران/اندیوالان و لندغر 》مشهور عام و خاص شدند، که؛
⛱ (لند) در بدپشتو معنی کوتاه/فاصله کم را، و (غر) کوه معنی میدهد، کوهی در فاصله کوتاه،
⛱ یعنی همان بدکاره های پناهی کوه.....، چون اینها از مغاره های پیرامون کوه سلیمان از کویته پاکستان ناقلینسرحدی شده اند.
⛱ خلص کلام منفور و میکروب جامعه و ملعون شدگان خداوند همین پشتوزبانان بواسیری اوغان/افغان (لندغر/لندغرای پشتونطالبان) هستند و بس.

>>>   می گفتند پشتونطالبان هیچ تاریخ ندارن!
پس به گفته خود طالبان که اعضای گروه شان کار و اعمال شنیع-مفسدی را دارند، اینا از قومیت جهنمی هستش

>>>   به نظر دهنده که خودرا جرمنی معرفی میکند چاپلوس بی غیرت جاسوس هیچ وقت به دل خود وازاد زندگی نکرده است در تاریخ دونیا ثابت شده است حال که دیدی جرمنی چاپلوس جاسوس بی غیرت را همه وهمه را با یک جوب میزنه

>>>   به نظر دهنده جرمنی جاسوسان جاپلوسان بی بند بار را شما نوکر امریکا وانکلیس اشرف غنی تان کفت از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۲۱ از سربازای ومعلمان وطن خبر نداشتن معلمان خیالی همه تان برای امریکا والمانوانکلیس نوکری میکردین حال با چشم سرخود می بینی اون نوکران حلقه به کوش که بست سال سفرجانش بودن ازکشورش خارج میکند اونهای که فاحشه شان بودن در لیست انتظار نشسته بودن پیامک برایشان ارسال کردن که شما دیگه به درد ما نمی خوری حال هی سرلوچ وکون لوچ تظاهرات کنید زور طالب دیدین که به سازمان ملل تان امریکا تان جرمنی تان کفت این کون لوچ سرلوچ این جاسوسان بی وحدان نباید در دوحه ۳ شرکت کند اگر اونهارا میارین شما میدانید اونها اگر با ما اجندا میکنی اینها نباید بیاد شما بی غیرت ها را چتور کنار گذشتن با توریرستان نشست بر خاست کردن حال همه تان از تمام اوروپا اخراج میکند او بیچارها فقط رقص مختلت بازن مرد به دون شالوار اگر در فضای عمومی هم کنید باز شما را اخراج میکند این سر نوشت جاسوس است که یک روز موره سوخته میشه حال هی توی فسبوک جنک زیرکمپل....

>>>   به نظر دهنده های ما شما نه درافغانستان کاهره بودیم نه درخارج که استیم کاهره نیستیم همه ای ما برای دیگران مینوسیم محقق ....سیاف ......دوستم ....خور عطانورمعلم ....مزار اسماعیل خان ....هرات نبیل جاسوس احمد مسعود در بهترین هتل فرانسه نشین اتمر خاین وووو همه ای شان درخارج در بهترین خانهای ویلای بهترین ماشین فرزندانش در بهترین مدرسه وپانتون ماملت اواره دربدر یا درخارج قاچاقی رفتیم یا درافغانستان ازفقر نیست نابود شودیم از ما بدبختر در دنیا نیست ما ملت را به جان هم انداختن یا با قوم یا به زبان تقسیم کردن اگر درست وحقیقت به خود توجو کنیم ما در وطن نه کدام والی بودیم نه کدام منسب داشتیم نه کدام اختیار داشتیم همه وهمه ما قربانی سیاست خود خواهی دیگران شودیم خانه پیدا کرده می توانی درافغانستان داغدار نباشد یاقریه پیدا میتوانیم که بهترین جوانان وطن قربانی نشودن جنگ مال ما باشد غم اولاد غم برادر غم پدر غم پسرکاکا دربدری مهاجری توهین جور چپاول مال ما باشد در راس مملکت اینها باشد درکدام جغرافیای این کره خاکی چنین ادمهای بیعقل نا سرخلاص وتعصب گر پیدا کرده میتوانی حال قضاوت باشما اونهای که اتش بار این معرکه استن یا ملک واملاک وداریشان یا منصب شان از دست دادن ملت افغانستان را تقسیم کردن به زبان به قوم باید خود ما ملت همه اقوام دست به دست هم بدیم وطن خود جور کنیم تا بکی این بدبختی اوارگی تهقیر شویم بیایم یک افغانستان اباد ملت برادر وار بسازیم به دور از تعصب


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است