تشدید اخراج اجباری پناهجویان افغان از پاکستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۶    ۱۴۰۳/۴/۱۲ کد خبر: 175624 منبع: پرینت

رسانه‌ها با اشاره به مرحله دوم اخراج اجباری پناهجویان افغان اعلام کردند دولت پاکستان بدون اظهار نظر رسمی این روند را تشدید کرده است.
به گزارش تسنیم، بر اساس گزارش رسانه‌های بین‌المللی در مرحله نخست اخراج اجباری پناهجویان افغان از پاکستان که در نوامبر سال گذشته میلادی آغاز شده بود، دولت اسلام‌آباد 541 پناهجو را به افغانستان بازگرداند.
گزارش‌ها نیز می‌افزایند به احتمال بسیار در مرحله دوم اخراج اجباری پناهجویان افغان از پاکستان دستکم 800 هزار نفر باید به افغانستان بازگردند.

دولت پاکستان پیش از این مدعی شده بود پناهجویان افغان در حملات علیه نیروهای امنیتی این کشور دست دارند.
«فیلیپا کندلر» نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهند‌گان ضمن رد ادعای پاکستان به الجزیره گفته است این پناهجویان فرار کرده‌اند و نیاز به حفاظت دارند اما چنانچه اگر فردی در فعالیت‌های تروریستی دست داشته باشد باید به طور جداگانه با آن برخورد کرد.

از سوی دیگر، پناهجویان افغان از جامعه جهانی و دولت پاکستان خواسته‌اند تا فرصت بیشتری دهند تا آبرومندانه به افغانستان بازگردند.
پیش از رسانه‌ها در موارد بسیاری اعلام کرده بودند پلیس پاکستان شبانه به خانه‌های پناهجویان حمله می‌کند.
«افراسیاب ختک» عضو پیشین مجلس سنای پاکستان پیش از این گفته بود: اخراج گروهی پناهجویان افغان از شیوه‌های ژنرال‌های پاکستانی برای آوردن فشار به مردم افغانستان برای تحمیل معاهده جدیدی است.

پاکستان ابتدا روند اخراج مهاجرانی را آغاز کرد که هیچ مدرک اقامتی و مهاجرتی با خود نداشتند، در مرحله جدید قرار است مهاجران دارای کارت شهروندی افغانستان اخراج شوند و در مرحله سوم پناهجویانی اخراج خواهند شد که کارت مهاجرت سازمان ملل را دارند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اخراج پناهجویان
افغان پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   #عدوشودسبب خیراگرخداخواهد#
شایدتواینده ای نزدیک اتفاقات سازنده ومفیدی بابازگشت مهاجرین عزیزکه بااخراج اجباری ازایران وپاکستان به افغانستان برگشتن بیفته.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است