دامداری ترکیه به کشاورزان افغانستان وابسته است
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۶    ۱۴۰۳/۴/۲۰ کد خبر: 175666 منبع: پرینت

وزیر تجارت ترکیه با اشاره به وابستگی دامداری کشورش به کشاورزان افغانستان تأکید کرد اگر این کشاورزان کشور را ترک کنند، دامداری به نقطه پایان خود می‌رسد.
به گزارش تسنیم، «عمر بولات» وزیر تجارت ترکیه اعلام کرد اگر 25 هزار کشاورز افغانستان از ترکیه خارج شوند، دامداری در اینجا پایان خواهد یافت.
وی با اشاره به جدی بودن کمبود نیروی کار در ترکیه اذعان داشت: «کمبود نیروی کار حتی با کارگران خارجی نیز برطرف نمی‌شود».

این عضو کابینه اردوغان درحالی از نیاز مبرم ترکیه به نیروی کار خارجی سخن می‌گوید که در ماه‌های اخیر واکنش‌های شهروندان این کشور و احزاب مخالف نسبت به سیاست‌های ترکیه در قبال پناهجویان افغان افزایش یافته است.
وزیر تجارت ترکیه تصریح کرد: «مشکل جدی کمبود نیرو وجود دارد. این شکاف را نمی‌توان با کارگران خارجی برطرف کرد. مثلاً اگر امروز 25 هزار کشاورز افغان بروند کشاورزی و دامداری در کشور باقی نمی‌ماند».

این سخنان بولات با واکنش‌های متفاوتی در شبکه‌های اجتماعی ترکیه مواجه شده است.
ساعاتی پس از نشر این مصاحبه و افزایش واکنش‌ها، وزارت تجارت ترکیه در بیانیه‌ای توضیح داد که اظهارات بولات در رسانه‌های اجتماعی «تحریف» شده است.
با این حال در این بیانیه باردیگر تاکید شده است که در مناطق شرقی این کشور کمبود نیروی کار در بخش کشاورزی وجود دارد و این شکاف تنها با مهاجران افغان پر می‌شود. در این بیانیه آمده است کمبود نیروی کار، وضعیت بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دامداری ترکیه
کشاورزان افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   مردم زحمتکش وطن(نه توپک داران جنوب) وقتی در هر کشوری میرسند با دست های آبله دار شان نان و قوت حلال خودرا خودشان پیدا میکنند. در شهری که من زنده گی میکنم تقریبا همه کار ها را اشغال کرده اند چون مالکان کار هم به مردم زحمتکش ضرورت دارند!!!!
آتش خاوری

>>>   افغان بیچاره در کشور خود آب فراوان نیروی کار فراوان زمین و ساحات فراوان ولی برای بیگانگان آبادی می کنیم

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است